Świderski robi wrażenie

Ostatnie doskonałe występy zespołu Rpa-LuigiBacchi.it Perugia sprawiły, że drużyna ze stolicy Umbrii jest na ustach całych siatkarskich Włoch. Ale nie może być inaczej, skoro zespół przed sezonem skazywany przez wielu na spadek jest... liderem Serie A1.

Claudio Sciurpa, prezydent Rpa-LuigiBacchi.it przynaje, że ogromna w tym zasługa Sebastiana Świderskiego. - Jestem pod wrażeniem jego gry - przyznał Sciurpa. - Ostatnie występy Sebastiana dowodzą, że dokonaliśmy dobrego wyboru. A przypomnę, że niedawno jego i nas spotykała tylko krytyka.

Reklama

Nasz reprezentant nie dość, że praktycznie z dnia na dzień stał się bodaj największą gwiazdą Serie A1, a z pewnością wzbudzającą największe zainteresowanie, to na dodatek już znalazł się w orbicie zainteresowań znacznie możniejszych, niż Perugia, klubów. Zdaje sobie z tego sprawę i właściciel klubu. - Najpierw się dziwili, że zatrudniliśmy Sebastiana, a teraz chcą mieć go w swym składzie praktycznie wszyscy wielcy włoskiej siatkówki. Ale teraz wszyscy są mądrzy. Jestem jednak pewien, że za rok Sebastian grać będzie u nas, właśnie kończymy rozmowy na temat przedłużenia kontraktu - powiedział Claudio Sciurpa.

- Cieszy mnie jak wyraża się o mnie prezydentu klubu - przyznał nasz reprezentant. - Ale mnie nie interesuje dzisiaj sprawa przedłużenia kontraktu czy też gry gdzie indziej. Skupiam się na jak najlepszych występach w klubie.

Świderski dodał, że jego ostatnie dobre występy w lidze to zasługa całej drużyny. - Przecież gdyby zespół nie wygrywał nikt nie zaprzątałby sobie głowy moimi osiągnięciami indywidualnymi. A że jest inaczej, to na nas skupia się uwaga dziennikarzy. Moje ostatnie 20 punktów to zasługa rywali - śmieje się. - Trafiali przy atakach w moje ręce i w taki sposób zdobyłem pięć punktów blokiem. Tak miałbym ich ledwie 14 i nikt nie zwróciłby na to uwagi. Ale to miłe, jeśli w taki sposób wyrażają się o mojej grze inni.

Pomimo bycia liderem rozgrywek i przede wszystkim wspaniałej, skutecznej i widowiskowej gry, w klubie twardo stąpają po ziemi: - To wspaniałe uczucie obudzić się rano ze świadomością, że jesteś liderem rozgrywek - uważa Sciurpa. - Ale dla mnie ważniejsze jest, by nasza pozycja w tabeli nie była niczym lot meteora, chwilowa. Ale nie chcemy też teraz mówić nagle, że naszym celem jest walka o mistrzostwo. Nadal pozostaje nim gra o jak najwyższą lokatę, tyle i aż tyle.

W najbliższą niedzielę okaże się, ile warta jest drużyna z Perugii. - Jedziemy na mecz z Sisleyem - stwierdził Sebastian. - To będzie weryfikacja naszych umiejętności.

Ale niezależnie od wyniku tego spotkania zespól jest rewelacją rozgrywek. W Perugii marzą o udziale w rozgrywkach Pucharu Włoch. Tam bowiem zasada jest inna niż w Polsce. O trofeum to walczy osiem najlepszych drużyn Serie A1. I zdaniem prezydenta klubu, będzie wśród nich Rpa-LuigiBacchi.it. - Wierzę, że po raz pierwszy rozgrywki te odbędą się z naszym udziałem. W ciągu dwóch sezonów gry w A1 nigdy nie udało nam się awansować do tych rozgrywek. Z Sebastianem w takiej formie i graczami zaangażowanymi w każde spotkanie udział w Pucharze jest pewny - zakończył z przekonaniem prezydent Sciurpa.

PZPS
Dowiedz się więcej na temat: prezydent | RPA | Sebastian Świderski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje