Świeniewicz pozytywnie nastawiona

Polska spotka się w piątek o 16.30 w kieleckiej Hali Legionów z Tajlandią, a o 19 Japonia grać będzie z Holandią w pierwszym dniu turnieju siatkarek cyklu World Grand Prix.

Kapitan polskiego zespołu Dorota Świeniewicz i jej koleżanki są optymistycznie nastawione przed rozpoczęciem rywalizacji. - Po raz trzeci będziemy miały okazję zaprezentować się w World Grand Prix w Polsce. Jesteśmy pozytywnie nastawione i wierzę, że w przeciwieństwie do ubiegłych lat wygramy - powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Reklama

Trener Jerzy Matlak wyraził nadzieję, że kielecki turniej będzie znaczącym krokiem w przygotowaniach do mistrzostw Europy. - Każdy szkoleniowiec uprzedza, że ma nowy skład, nowe zawodniczki. U nas jest podobnie. Mam nadzieję, że dzięki takim turniejom uda nam się przygotować jak najlepiej do zbliżających się mistrzostw Europy - podkreślił.

W tegorocznej, siedemnastej edycji rozgrywek cyklu World Grand Prix, udział bierze 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska.

Reprezentacja kraju pięciokrotnie startowała w tej imprezie; w 2007 roku po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek.

W Kielcach Polki, w grupie B, grać będą kolejno: z Tajlandią, Holandią i Japonią.

Program turnieju:

31 lipca

16.30 - Polska - Tajlania

19:00 - Japonia - Holandia

1 sierpnia

16.30 - Polska - Holadnia

19.00 - Tajlandia - Japonia

2 sierpnia

16.30 - Polska - Japonia

19.00 - Holandia - Tajlandia

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | Tajlandia | Grand Prix | Japonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje