Włoch trenerem polskich siatkarzy?

Asystent trenera Gian Paolo Montalego, 35-letni Mauro Berutto zgłosił się do konkursu ogłoszonego przez PZPS na trenera reprezentacji Polski seniorów.

Do siedziby PZPS wpłynął życiorys kandydata oraz w zalakowanej kopercie "Strategia rozwoju polskiej Reprezentacji w Piłce Siatkowej Mężczyzn w okresie od 2005 do 2008 roku określająca propozycje szkoleniowe, ukierunkowane na zdobycie medalu podczas IO w Pekinie".

Reklama

- To wspaniała sprawa móc ubiegać się o tę funkcję - powiedział Berutto. - Wasza reprezentacja ma już określoną markę, a ja wierzę, że mógłbym przyczynić się do tego, iż Polska na stałe weszłaby do światowej czołówki. Stać wasz zespół na miejsce w gronie trzech, czterech najlepszych drużyn świata - dodał włoski szkoleniowiec.

- To młody zdolny trener - zauważa dziennikarka "La Gazzetta dello Sport", Marisa Poli. - Karierę trenerską zaczął praktycznie w wieku lat 19. Od tamtego czasu ma wiele sukcesów. Oczywiście największy to wicemistrzostwo olimpijskie w Atenach. W reprezentacji Montalego Berutto był trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie taktyczne zespołu do poszczególnych spotkań.

W latach poprzedzających pracę z reprezentacją Berutto był szkoleniowcem między innymi Unimade Parma i Copry Piacenza (Serie A1) oraz asystentem trenera Montalego w Olympiakosie Pireus i reprezentacji Grecji.

Wykłada również na Uniwerytecie Turyńskim psychologię sportu.

PZPS
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | polscy siatkarze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje