World Tour Mazury Open: Triumf Brazylijczyków

Rozstawieni z numerem szóstym Brazylijczycy Benjamin Insfran i Pedro Salgado triumfowali w turnieju siatkarzy plażowych z cyklu World Tour Mazury Open w Starych Jabłonkach. W finale pokonali mistrzów świata Niemców Juliusa Brinka i Jonasa Reckermanna 2:0 (23:21, 21:16).

Trzecie miejsce wywalczyli Hiszpanie Pablo Herrera i Adrian Gavira, który w decydującym spotkaniu wygrali z Brazylijczykami Harleyem Marquesem i Alisonem Ceruttim 2:1 (22:24, 21:18, 17:15).

Reklama

Najlepsza polska para - Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek - uplasowała się na siódmej pozycji.

W turnieju kobiet najlepsze okazały się Brazylijki Larissa i Juliana. Najlepsze z Polek - Katarzyna Urban i Joanna Wiatr - zostały sklasyfikowane na miejscach 17-24.

Salgado po meczu finałowym powiedział, że rywalizacja w Starych Jabłonkach była znakomita a doping kibiców wspaniały. "Niesamowite miejsce, niesamowicie ludzie, to była ogromna przyjemność tutaj grać" - podkreślił podczas konferencji prasowej. Dodał, że brał już udział w mistrzostwach świata do lat 21 w Mysłowicach, i że z przyjemnością przyjeżdża do Polski. "Mam tu wielu przyjaciół" - zapewnił Brazylijczyk.

Brink uważa, że mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. "W pierwszym secie byliśmy blisko zwycięstwa, ale kilka akcji spowodowało, że go przegraliśmy. W drugim secie Brazylijczycy zagrali lepiej, a ich przewaga była już kilkupunktowa" - podkreślił Niemiec, który także pochwalił organizatorów i kibiców.

Wyniki:

półfinały

Benjamin Insfran, Pedro Salgado (Brazylia) - Pablo Herrera, Adrian Gavira (Hiszpania) 2:0 (21:17, 21:14)

Julius Brink, Jonas Reckermann (Niemcy) - Harley Marques, Alison Cerutti (Brazylia) 2:0 (21:16, 21:12)

o 3. miejsce

Herrera, Gavira - Harley, Alison 2:1 (22:24, 21:18, 17:15)

finał

Benjamin, Pedro - Brink, Reckermann 2:0 (23:21, 21:16)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pedro Rodriguez | triumf | tour

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje