Zmarł trener rosyjskich siatkarek

Zmarł Siergiej Owczynnikow, trener siatkarek Dynama Moskwa i reprezentacji Rosji, którą prowadził na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Miał 43 lata. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że popełnił samobójstwo na zgrupowaniu w Chorwacji.

"Siergiej Owczynnikow zmarł nagle podczas zgrupowania naszej drużyny w Chorwacji" - poinformowało początkowo Dynamo na swojej stronie internetowej, nie podając przyczyny zgonu.

Reklama

Później miejscowe media wyjawiły, że chodzi prawdopodobnie o samobójstwo. Szkoleniowiec powiesił się w pokoju hotelowym. "Wszystkie okoliczności są jeszcze badane, dlatego nie możemy niczego komentować" - powiedział rzecznik policji Valter Opasic.

Owczynnikow został trenerem drużyny narodowej w grudniu 2011 roku, zastępując Władimira Kaziutkina. W igrzyskach w Londynie jego zespół odpadł w ćwierćfinale, po porażce z późniejszym triumfatorem - Brazylią 2:3.

W kraju wybuchła fala krytyki. Media mocno atakowały szkoleniowca za brak sukcesu w igrzyskach. Zarzucano mu brak doświadczenia w kierowaniu zespołem narodowym.
- Widziałem jego reakcję po odpadnięciu z turnieju. Wziął to bardzo do siebie. Obwiniał siebie, wszystko wziął na swoje barki - powiedział trener męskiej reprezentacji Rosji Władimir Alekno, który w Londynie sięgnął po złoto.

Agent Owczynnikowa Jegor Nożdrin uważa, że powodem jego śmierci mogą być problemy osobiste. - Nie było absolutnie żadnego powodu, dla którego miałby popełnić samobójstwo ze sportowego punktu widzenia. Przed wyjazdem do Chorwacji omawialiśmy jego sprawy zawodowe i z wielkim optymizmem patrzył w przyszłość. To coś innego było powodem jego strasznej decyzji - ocenił.

Trener osierocił dwójkę dzieci i pozostawił żonę.

Dowiedz się więcej na temat: Londyn 2012 | Siergiej Owczynnikow

Reklama

Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje