ME siatkarek. Polska zagra z Turcją w barażu o ćwierćfinał

Turczynki będą rywalkami polskich siatkarek w barażu o ćwierćfinał podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. Mecz rozegrany zostanie w środę.

Rozgrywki w grupie A z kompletem zwycięstw wygrały siatkarki Azerbejdżanu i wywalczyły bezpośredni awans do ćwierćfinału.

"Biało-czerwone" pokonały Niemki 3:2 i Węgierki 3:1, dzięki czemu zajęły drugie miejsce i o miejsce w ćwierćfinale będą musiały walczyć w barażu. Tak samo Niemki, które zakończyły grupową rywalizację na trzeciej lokacie. Węgierki odpadły z turnieju.

Polki poznały rywalki w barażu po meczu Turczynek z Ukrainkami. Turcja gładko wygrała dwa pierwsze sety (25:20, 25:19). W trzecim Ukrainki przegrywały 10:12, ale ich trener poprosił o czas i już po chwili prowadziły 17:13. Rywalkom nie udało się już odrobić straty i przegrały do 20. Czwarty set przebiegał pod dyktando Turczynek (6:1, 15:9), ale zdarzały się im przestoje i przeciwniczki szybko niwelowały straty. Ze stanu 19:11 dla Turcji zrobiło się 23:22 dla Ukrainy! Końcówka należała jednak do Turcji.

Bezpośredni awans do ćwierćfinałów oprócz Azerek wywalczyły także Włoszki, Serbki i Rosjanki. Właśnie na rosyjski zespół trafią Polki, jeśli w środowym barażu pokonają Turczynki.

Dwa pierwsze baraże (Białoruś - Czechy oraz Holandia - Chorwacja) rozegrane zostaną we wtorek. Dzień później Polki zagrają z Turcją, a Bułgarki z Niemkami.