Siatkarskie ME - Polki poznały rywalki w fazie grupowej

Polskie siatkarki zmierzą się z ​reprezentacjami Azerbejdżanu, Niemiec i Węgier w rozgrywkach grupowych przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji. Los sprzyjał "Biało-czerwonym"!

Polki mecze grupy A rozegrają w Baku.

Reklama

Przyszłoroczne ME siatkarek Azerbejdżan będzie gościć wspólnie z Gruzją i będzie to pierwszy tego kalibru turniej siatkarski organizowany przez oba te kraje. Mistrzostwa kontynentu siatkarek odbędą się w dniach 20 września - 1 października 2017 r.

Oprócz reprezentacji gospodarzy, udział w rundzie finałowej wezmą drużyny: Rosji, Holandii, Serbii, Turcji i Niemiec, które zagwarantowały go sobie wynikiem uzyskanym w ME 2015.

Kolejne sześć miejsc wywalczyły zespoły: Włoch, Belgii, Polski, Chorwacji, Bułgarii i Białorusi, wygrywając we wrześniu tego roku swoje turnieje kwalifikacyjne. Mecze barażowe zadecydowały natomiast o uczestnictwie Czech, Ukrainy oraz Węgier.

"Azerbejdżan, to zespół, który rok temu pokazał potencjał podczas Igrzysk Europejskich i w nim drzemią nadal spore możliwości. W dodatku, to drużyna, która zagra przed własną publicznością, ale i my mamy dobre wspomnienia ze stolicy Azerbejdżanu, gdzie zajęliśmy we wspomnianych Igrzyskach Europejskich drugą lokatę. Niemki, podobnie jak my są w trakcie przebudowy zespołu i teraz porównamy na jakim etapie rekonstrukcji jesteśmy. Węgierki znamy z niedawnych kwalifikacji do mistrzostw Starego Kontynentu. To drużyna perspektywiczna i należy na nią uważać. Generalnie jestem zadowolony z tego co nam los przyniósł. Dla naszej drużyny najważniejszym jest by skupić się na własnej grze, a nie na rywalkach. Przeciwniczki są ciekawe, a teraz od nas zależy, czy skorzystamy z losowania. Podkreślam jednak, skupiamy się na sobie, a nie przeciwniczkach" - skomentował Jacek Nawrocki, selekcjoner "Biało-czerwonych", którego cytuje serwis internetowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Grupy ME:

Grupa A, Baku:

Azerbejdżan, Polska, Niemcy, Węgry

Grupa B, Tbilisi:

Gruzja, Włochy, Chorwacja, Białoruś

Grupa C, Baku:

Rosja, Turcja, Bułgaria, Ukraina

Grupa D, Gandża:

Serbia, Holandia, Belgia, Czechy

Dowiedz się więcej na temat: ME siatkarek | siatkarska reprezentacja Polski kobiet

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje