Ryszard Bosek: Zasługa trenera

- Przecież miało być łatwo na początku turnieju. Ja bym się nie martwił dobrą formą naszych graczy. Dziwiłem się nawet, że niektórzy fachowcy asekuracyjnie podchodzili do tego, co można osiągnąć w grupie - powiedział na łamach "Super Expressu" były trener reprezentacji Polski siatkarzy Ryszard Bosek.

Polscy siatkarze jako jedyny zespół w mistrzostwach świata w Japonii nie stracił jeszcze seta. Podopieczni Raula Lozano zapewnili sobie już awans do następnej rundy i są na najlepszej drodze do tego, żeby zakończyć pierwszą fazę turnieju z kompletem zwycięstw.

Reklama

W kolejnej fazie rozgrywek biało-czerwonych czekają starcia z dużo groźniejszymi rywalami m.in. Serbią i Czarnogórą oraz Rosją.

- Nie widzę takiej możliwości, żeby mogło naszym zawodnikom zabraknąć koncentracji w spotkaniach z trudniejszymi rywalami. Grają świadomi swoich przewag, chociaż na razie nie ma w naszym wykonaniu na parkiecie wielkich cudów. Ot, gramy tak, jak pozwalają przeciwnicy, a że pozwalają na wiele, to i wyniki cieszą - stwierdził mistrz olimpijski i mistrz świata.

- Mieliśmy może ze dwa przestoje, raz przegrywaliśmy 10 punktami i odrobiliśmy straty, ale to akurat świadczy nie najlepiej o przeciwnikach. Faza grupowa to dla nas przetarcie, bo nie graliśmy wielu meczów przed mistrzostwami. Ale gdyby przyznawano medal za długość zgrupowań, Polacy byliby już medalistami. Przecież chyba z pół roku trenowali do mistrzostw - dodał trener Jastrzębskiego Węgla.

- Zwykle było tak, że ze słabymi graliśmy gorzej, a z lepszymi dobrze. W Japonii od razu zaczęliśmy z wysokiego pułapu. Ale to zasługa trenera, który nie pozwala się graczom zdekoncentrować nawet na chwilę, gani ich za każdy błąd. Psychicznie jesteśmy mocni. Lozano chce wygrać, a jego podopieczni chcą tego jeszcze bardziej - podkreślił Bosek, który uważa, że z pochwałami gry naszych siatkarzy nie ma co przesadzać.

- Na razie tylko realizujemy plan minimum - zakończył Bosek.

Super Express/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polscy siatkarze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje