PŚ w skokach. Polacy zwiększyli przewagę w Pucharze Narodów

Polska po zwycięstwie w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. "Biało-czerwoni" mają obecnie 3366 punktów i wyprzedzają Niemców o 408 i Austriaków o 473.

Kolejne miejsca zajmują Norwegowie, Słoweńcy, Czesi, Japończycy, Rosjanie i Francuzi.

Do czołowej dziesiątki (na 10. miejsce) awansowała Finlandia, która w sobotę w konkursie w Niemczech zajęła siódme miejsce.

Polacy spisują się rewelacyjnie w sezonie 2016/17.

Kamil Stoch wygrał przecież Turniej Czterech Skoczni, zostając drugim reprezentantem "Biało-czerwonych", po Adamie Małyszu, który dokonał takiej sztuki.

Zawodnik z Zębu jest też liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W czołowej dziesiątce plasują się też dwa inne "Orły" - Maciej Kot i Piotr Żyła.

Polacy świetnie radzą sobie też w konkursach drużynowych. Wygrali także w Klingenthal, a w Zakopanem zajęli drugie miejsce.

- Pokonaliśmy Niemców na ich terytorium, dobrą Austrię, a czy jesteśmy najlepszą drużyną, to się okaże podczas mistrzostw świata w Lahti - stwierdził Kot po zwycięstwie w Willingen, w którym uczestniczył także Dawid Kubacki.