Dla amatorów z supernagrodą - wyjazd do Australii!

Kto powiedział, że trzeba być Agnieszką Radwańską albo Łukaszem Kubotem, żeby zagrać w przyszłorocznym Australian Open? Nie, nie trzeba ? wystarczy znaleźć sobie partnera lub partnerkę, wygrać KIA Soul Open, czyli krajowe eliminacje do KIA Amateur Australian Open 2010 i już można się pakować.

Kilka lat temu, niejako na próbę, odbył się jeden turniej kwalifikacyjny, ale impreza nie była kontynuowana. Dopiero powstanie Amatorskiego Tenisa Polskiego i programu ATP "Gram, bo lubię" (ponad 600 turniejów w 2008 roku, ok. 700 w 2009 r.; ponad 1100 licencjonowanych graczy) pozwoliło polskim tenisistom-amatorom na dobre włączyć się do międzynarodowej rywalizacji na Rod Laver Arena w Melbourne.

Reklama

W KIA Soul Open może zagrać każdy, kto nigdy nie był klasyfikowany w rankingach WTA lub ATP oraz posiada obywatelstwo polskie. W turniejach eliminacyjnych rywalizować będą pary mieszane bez ograniczeń wiekowych. Osiem najlepszych teamów spotka się w turnieju Masters, który zostanie rozegrany w szerszej formule, tak jak w Pucharze Hopmana dla zawodowców - singiel kobiet, singiel mężczyzn i mikst. Zwycięzcy tych zawodów zakwalifikują się do Wielkiego Finału Światowego, który odbędzie się podczas wielkoszlemowego Australian Open.

Turnieje eliminacyjne KIA Soul Open:

- Warszawa - 22-23 sierpnia

- Wrocław - 29-30 sierpnia

- Gdynia - 12-13 września

- Katowice 19-20 września

- Turniej Masters: Warszawa - 26-27 września

Organizatorem cyklu jest Amatorski Tenis Polski Sp. z o.o. a sponsorem tytularnym KIA Motors Polska Sp. z o.o.

Informacja prasowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje