Linette przegrała z Abandą w pierwszej rundzie w Cincinnati

Magda Linette, podobnie jak wcześniej Agnieszka Radwańska, pożegnała się z turniejem w Cincinnati już po pierwszej rundzie. Linette przegrała 6:3, 4:6, 2:6 z Kanadyjką Francoise Abandą.

Wczoraj wieczorem Radwańska przegrała 4:6, 4:6 z Niemką Julią Goerges. W przypadku zwycięstw Polki spotkałyby się ze sobą w drugiej rundzie.

Linette i Abanda dostały się do głównej drabinki turnieju z kwalifikacji. W pierwszej rundzie lepsza okazała się Kanadyjka.

Mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. Linette dobrze rozpoczęła spotkanie, wygrywając pierwszego seta do trzech. Dwa kolejne jednak zapisała na swoim koncie Abanda.

W drugiej partii Polka już na początku przegrała dwa gemy serwisowe i rywalka prowadziła 3:0, a potem 5:1. Linette poderwała się do walki, wygrała trzy gemy z rzędu i obroniła dwie piłki setowe, ostatecznie jednak oddała seta do czterech.

W kolejnej odsłonie Abanda zapisała na swoim koncie dwa przełamania i wygrała seta 6:2.