Mistrzostwa WTA: Amerykanki górą

Serena Williams w trzech setach poradziła sobie z Anastazją Myskiną, a Lindsay Davenport nadspodziewanie łatwo, tracąc tylko jednego gema, wygrała z Jeleną Dementiewą w czwartkowych meczach WTA Tour Championships (pula nagród 3 mln dolarów), które rozpoczęły się w Los Angeles.

Mecz młodszej z sióstr Williams z Myskiną trwał ponad dwie godziny. Pierwszego seta, do czterech, wygrała Rosjanka, a w następnym prowadziła nawet 3-0. Wtedy jednak osiem gemów z rzędu padło łupem Amerykanki. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Myskina dzielnie się broniła, ale w końcu pojedynek po czwartej piłce meczowej, asem serwisowym, zakończyła Serena.

Reklama

- To był bardzo dziwny mecz - powiedziała Amerykanka, która wygrała tę imprezę w 2001 roku, a rok później poległa w finale. - Starałam się przyzwyczaić do jej gry, bo nie grałam z nią od 2002 roku. Naprawdę chciałam wygrać.

Serena jak zwykle zaskoczyła swoim tenisowym ubiorem. Tym razem była to różową bluzka i biała spódniczka. - Różowy jest moim ulubionym kolorem - stwierdziła.

Druga z Amerykanek, która wystąpiła w czwartek, miała zdecydowanie łatwiejszą przeprawę. Davenport po niewiele ponad godzinie gry odprawiła Dementiewą 6-0, 6-1. Rosjanka miała na początku meczu ogromne kłopoty z własnym podaniem, co chwilę popełniając podwójne błędy serwisowe.

W trzecim czwartkowym pojedynku w końcu wygrała Rosjanka, których aż pięć wystąpi w Los Angeles. Swietłana Kuzniecowa w dwóch setach pokonała swoją rodaczkę Wierę Zwonariewą.

- Byłam trochę zdenerwowana - wyjaśniła Kuzniecowa, która wyszła na kort po raz pierwszy od niemal trzech tygodni. - A moja rywalka także nie pokazała swojego najlepszego tenisa.

Stawkę w grupie "czarnej" uzupełniają Francuzka Amelie Mauresmo i Rosjanka Maria Szarapowa.

W obu grupach rywalizacja toczy się systemem "każdy z każdym". Do półfinałów (sobota) awansują po dwie najlepsze zawodniczki. Finał odbędzie się w poniedziałek 15 listopada.

Grupa "czerwona"

Serena Williams (USA, 7.) - Anastazja Myskina (Rosja, 3.) 4-6, 6-3, 6-4

Lindsay Davenport (USA, 1.) - Jelena Dementiewa (Rosja, 5.) 6-0, 6-1

             Z-P   sety
1. Lindsay Davenport   1-0   2:0
2. Serena Williams    1-0   2:1
3. Anastazja Myskina   0-1   1:2
4. Jelena Dementiewa   0-1   0:2

Grupa "czarna"

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 4.) - Wiera Zwonariewa (Rosja, 8.) 6-2, 6-4

             Z-P   sety
1. Swietłana Kuzniecowa  1-0   2:0
2. Wiera Zwonariewa    0-1   0:2
 . Amelie Mauresmo     -    -
 . Maria Szarapowa     -    -

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje