Novak Djoković będzie żywił potrzebujących rodaków za darmo

Wielką sprawa jest umiejętność dzielenia się zarobionymi pieniędzmi, jaką niewątpliwie posiadł znakomity tenisista Novak Djoković. Serb będzie otwierał nietypową restaurację, w której jego potrzebujący rodacy będą mogli zjeść serwowane posiłki za darmo.

"Pieniądze nie stanowią dla mnie problemu. Zarobiłem wystarczająco dużo, by nakarmić całą Serbię. Uważam, że ludzie zasłużyli na to, po tym, jak mnie wspierali" - powiedział Djoković, motywując swoją decyzję, która sprawi, że zwycięzca dwunastu turniejów wielkoszlemowych, w ojczyźnie stanie się niemal postacią pomnikową.

Reklama

Taka pomoc potrzebującym rodakom, których nie brakuje w ponad siedmiomilionowej społeczności, jest doskonałą formą wsparcia. Gdy dochodzi do przekazywania pieniędzy, te nieraz nie są właściwie wydawane, a tak nikt z lokalu Djokovicia nie wyjdzie głodny.

Ta nietypowa restauracja zapewne będzie cieszyła się sporą popularnością, być może największą z wszystkich, posiadanych przez Serba.

W portfolio Djokovicia znajduje się także restauracja "Novak" w Belgradzie (od 2009 roku), a także lokal z menu wegańskim "Eqvita" w Monte Carlo, który funkcjonuje od ubiegłego roku.

"Jedzenie to moja pasja, która mnie zmieniła. Chciałem się tym podzielić ze światem" - dodał wybitny tenisista, który pauzuje do końca roku z powodu urazu łokcia, odniesionego na Wimbledonie.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Novak Djoković | Novak Djokovic

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama