Puchar Davisa - Czesi blisko półfinału, sensacyjna porażka Wawrinki

Tenisiści Czech prowadzą w Tokio z Japonią 2:0 w ćwierćfinale Pucharu Davisa. Obrońcom trofeum do awansu do półfinału brakuje jednego punktu. W Genewie, gdzie Szwajcarzy goszczą drużynę Kazachstanu, sensacyjną porażkę poniósł Stanislas Wawrinka.

Zwycięzca Australian Open przegrał z Andriejem Gołubiewem 6:7 (5-7), 2:6, 6:3, 6:7 (5-7).

Porażka z niżej notowanym rywalem (Wawrinka jest trzeci, a Gołubiew 64. w rankingu ATP) była dla Szwajcara szczególnie przykra, ponieważ po raz pierwszy od sukcesu w Australii wystąpił przed własną, i to bardzo liczną publicznością. Halę Palexpo wypełniło 15 tys. widzów, którzy przed rozpoczęciem gry zgotowali swojemu faworytowi gorącą owację.

W następnym meczu Roger Federer w niecałe dwie godziny rozprawił się z Michaiłem Kukuszkinem 6:4, 6:4, 6:2, poprawiając humory kibiców.

W sobotę Federer i Wawrinka, mistrzowie olimpijscy w deblu z igrzysk w Pekinie, zagrają z parą Aleksander Niedowiesow - Jewgienij Koroliow.

Oprócz Czechów, bliscy awansu są także Niemcy, którzy niespodziewanie prowadzą w Nancy z Francją 2:0.

Z kolei w Neapolu Włosi prowadzą z Brytyjczykami 1:0. Opóźniony wskutek deszczu drugi pojedynek, w którym spotkali się Andreas Seppi i Andy Murray, został przerwany w drugim secie z powodu zapadających ciemności i będzie wznowiony w sobotę rano.