Sania Mirza poślubiła Shoaiba Malika

Zaledwie 70 osób uczestniczyło w ślubie indyjskiej tenisistki Sanii Mirzy i pakistańskiego krykiecisty Shoaiba Malika. Ceremonia odbyła się w poniedziałek w hotelu Taj Krishna w Hajdarabadzie.

Termin ślubu najbardziej popularnych sportowców Azji Południowej był kilkakrotnie zmieniany. Jednym z powodów było niespodziewane oświadczenie złożone na policji przez inną kobietę z Indii, Ayeshę Siddiqui, która twierdziła, że osiem lat wcześniej... telefonicznie zawarła związek małżeński z Malikiem. W ubiegłym tygodniu ogłoszono jednak, że otrzymał on rozwód i tym samym miał otwartą drogę do ślubu z Mirzą.

Reklama

23-letnia Sania Mirza ubrana była w tradycyjne czerwone sari, podarowane od matki, która miała je na swoim ślubie przed 25 laty.

28-letni wybranek Sanii założył czarne sherwani, z kolekcji znanych hinduskich projektantów Shantanu i Nikhil (ich stroje nosiła m.in. słynna amerykańska tenisistka Serena Williams).

Ojciec tenisistki, która znosiła ataki ortodoksyjnych muzułmanów za zbyt krótkie spódniczki i odsłonięte ramiona, Imran Mirza poinformował, że młoda para zamieszka w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale dalej będzie reprezentowała swoje kraje.

To nie pierwszy przypadek, kiedy krykiecista z Pakistanu poślubił znaną kobietę z Indii. W latach 1980 roku doszło do ślubu Mohsina Khana z aktorką Reeną Roy. Ich małżeństwo później się rozpadło.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje