Ilka Sztuhec zerwała więzadła w kolanie i nie pojedzie na igrzyska

Jedna z faworytek do medalu olimpijskiego - Słowenka Ilka Sztuhec zerwała więzadła w kolanie i straci sezon. Potwierdził to trener Grega Kostomaj.

Mistrzyni świata w zjeździe i druga narciarka alpejskiego Pucharu Świata w poprzednim sezonie doznała groźnej kontuzji podczas treningu w niedzielę w austriackim Pitztal. Została natychmiast przewieziona do kliniki ortopedycznej, gdzie po szczegółowych badaniach stwierdzono zerwanie więzadła przedniego krzyżowego w lewym kolanie.

Reklama

- Nasze cele na sezon się zmieniły, teraz koncentrujemy się na operacji, a później na przygotowaniach do następnego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że udział Ilki w igrzyskach w Pjongczangu nie będzie możliwy - powiedział szkoleniowiec.

Kostomaj potwierdził, że zawodniczkę w najbliższych dniach czeka operacja. Nie chciał jednak ujawnić, gdzie i kiedy zabieg się odbędzie. Według nieoficjalnych informacji zostanie wykonany w jednej z klinik ortopedycznych w Bazylei, przeprowadzi go chirurg, który kilka lat temu operował Słowenkę, gdy doznała podobnego jak teraz urazu.

Słowenka w poprzednim sezonie wygrała siedem zawodów PŚ - cztery razy zjazd i trzykrotnie superkombinację. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na drugiej pozycji, za Amerykanką Mikaelą Shiffrin.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje