Jan Szymański i Artur Waś wygrali zawody Pucharu Świata!

Jan Szymański wygrał zawody Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w Berlinie na dystansie 1500 m. To jego pierwsze zwycięstwo w PŚ. Sukces z piątku powtórzył także Artur Waś, który drugi raz z rzędu był najszybszy na 500 metrów!

Szymański osiągnął czas 1.46,80 i wyprzedził Norwega Sverre Lunde Pedersena o 0,33 s oraz trzeciego Holendra Thomasa Krola o 0,34.

Reklama

Siódme miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki (strata 0,89 s), a Zbigniew Bródka był jedenasty ze stratą 1,35.

Szymański otrzymał 100 punktów do klasyfikacji generalnej i awansował na czwartą pozycję (161 pkt). Liderem jest Pedersen (208 pkt). Niedźwiedzki jest dziewiąty (121), a Bródka zajmuje 12. pozycję (72).

Zwycięstwo Szymańskiego jest już trzecim polskim triumfem w zawodach Berlinie. 

Drugi raz w Berlinie najszybszy na 500 metrów był także Artur Waś, który na najwyższym stopniu podium stanął także w piątek! 

Waś uzyskał czas 25,04 i o 0,02 s wyprzedził Norwega Espena Aarnesa Hvammena. Trzeci był Kanadyjczyk Laurent Dubreuil - 0,05 s straty.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Paweł Kuliżnikow - 380 pkt. Waś, który z powodów zdrowotnych nie startował w dwóch poprzednich zawodach cyklu - w Obihiro i Seulu, zajmuje ósme miejsce - 200 pkt. 

Wcześniej zwycięstwo odniosła też męska drużyna. Ponadto drużyna kobieca zajęła drugie miejsce.

Wyniki niedzielnych konkurencji:

Kobiety

500 m

1. Sang-Hwa Lee (Korea Płd.)        37,96

2. Heather Richardson (USA)         38,07

3. Nao Kodaira (Japonia)            38,11

Klasyfikacja PŚ po 6 zawodach:

1. Sang-Hwa Lee (Korea Płd.)     580 pkt

2. Nao Kodaira (Japonia)         470

3. Margot Boer (Holandia)        274

1500 m

1. Ireen Wuest (Holandia)         1.55,89

2. Heather Richardson (USA)       1.55,91

3. Marrit  Leenstra (Holandia)    1.55,93

...

9. Luiza Złotkowska (Polska)      1.58,79

Grupa B

1. Antoinette de Jong (Holandia)  2.00,58

...

4. Katarzyna Woźniak (Polska)     2.01,88

22.Aleksandra Goss (Polska)       2.06,94   

Klasyfikacja PŚ (po 3 zawodach):

1. Ireen Wuest (Holandia)          280 pkt

2. Marrit Leenstra (Holandia)      250

3. Ida Njatun (Norwegia)           156

...

10. Luiza Złotkowska (Polska)       88

22. Katarzyna Woźniak (Polska)      30

35. Aleksandra Goss (Polska)         5

Wyścig ze startu wspólnego

1. Irene Schouten (Holandia)        8.32,82

2. Ivonie Blondin (Kanada)          8.32,94

3. Ye Jin Jun (Korea Płd.)          8.33,37

...

18. Aleksandra Goss (Polska)        8.39,42

22. Urszula Włodarczyk (Polska)     9.19,22

Klasyfikacja po 3 zawodach:

1. Irene Schouten (Holandia)       250 pkt

2. Ivanie Blondin (Kanada)         250

3. Martina Sablikova (Czechy)      195

...

19. Aleksandra Goss (Polska)        32

22. Urszula Włodarczyk (Polska)     17   

Mężczyźni

500 m

1. Artur Waś (Polska)                  25,04

2. Espen Aarnes Hvammen (Norwegia)     25,06

3. Laurent Dubreuil (Kanada)           35,09

grupa B

1. Jiaxuan Xie (Chiny)                 35,55

...

9. Artur Nogal (Polska)                35,85

15.Piotr Michalski (Polska)            36,26

Klasyfikacja PŚ po 6 zawodach:

1. Paweł Kuliżnikow (Rosja)           380 pkt

2. Laurent Dubreuil (Kanada)          341

3. Jan Smeekens (Holandia)            329

...

8. Artur Waś (Polska)                 200

32.Artur Nogal (Polska)                23

39.Piotr Michalski (Polska)             1

1500 m

1. Jan Szymański (Polska)            1.46,80

2. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia)  1.47,13

3. Thomas Krol (Holandia)            1.47,14

...

7. Konrad Niedźwiedzki (Polska)      1.47,69

11.Zbigniew Bródka (Polska)          1.48,15

grupa B

1. Haralds Silovs (Łotwa)            1.48,50

...

19. Roland Cieślak (Polska)          1.50,68

Klasyfikacja PŚ po 3 zawodach:

Wyścig ze startu wspólnego

1. Seung-Hoon Lee (Korea Płd.)       7.42,33

2. Arjan Stroetinga (Holandia)       7.42,77

3. Bart Swings (Belgia)              7.42,88

...

21.Roland Cieślak (Polska)           7.59,38

Klasyfikacja PŚ po 3 zawodach:

1. Seung-Hoo Lee (Korea Płd.)         270 pkt

2. Andrea Giovannini (Włochy)         185

3. Cheol-Min Kim (Korea Płd.)         148

...

13. Roland Cieślak (Polska)            54

38. Jan Szymański (Polska)              3


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Szymański | łyżwiarstwo szybkie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje