Katarzyna Bachleda-Curuś czwarta w PŚ w łyżwiarstwie szybkim

Czwarte miejsce w wyścigu na 1500 m podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger zajęła ​Katarzyna Bachleda-Curuś.

Bachleda-Curuś, która 1 stycznia skończy 38 lat, uzyskała czas 1.57,70. Zwyciężyła Japonka Miho Takagi - 1.55,30, przed Amerykanką Heather Bergsmą - 1.56,48 i Holenderką Lotte van Beek - 1.57,51. Natalia Czerwonka była 16. - 1.59,33. 

Reklama

W piątek na trzeciej pozycji na 500 m w Stavanger uplasował się Artur Waś. W sobotę w tej konkurencji był dziewiąty - 34,81. Do trzeciego Holendra Heina Otterspeera zabrakło mu 0,05 s. Triumfował inny reprezentant "Oranje" Ronald Mulder - 34,62, a na drugim miejscu sklasyfikowany został Japończyk Daichi Yamanaka - 34,65.

"Biało-Czerwoni" startowali w sobotę w silniejszej grupie A także na 1500 m. Konrad Niedźwiedzki (1.46,55) zajął 12. lokatę, a Jan Szymański (1.47,00) - 17. Wygrał zawodnik gospodarzy Sverre Lunde Pedersen (1.45,07). Trzeci w gr. B był mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka (1.47,11).

W niedzielę odbędzie się m.in. rywalizacja drużynowa w sprincie, z udziałem Polaków (zgłoszeni Waś, Piotr Michalski, Artur Nogal, Sebastian Kłosiński).

Wyniki 2. dnia:

kobiety

500 m

1. Nao Kodaira (Japonia)               37,07

2. Angelina Golikowa (Rosja)           37,85

3. Sang-Hwa Lee (Korea Płd.)           37,95

grupa B

1. Judith Dannhauer (Niemcy)           38,90

...

10. Kaja Ziomek (Polska)               39,53

1500 m

1. Miho Takagi (Japonia)             1.55,30

2. Heather Bergsma (USA)             1.56,48

3. Lotte van Beek (Holandia)         1.57,51

4. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 1.57,70

...

16. Natalia Czerwonka (Polska)       1.59,33

grupa B

1. Marrit Leenstra (Holandia)        1.56,58

 ...

6. Luiza Złotkowska (Polska)         1.59,17

13. Katarzyna Woźniak (Polska)       2.00,46

mężczyźni

500 m

1. Ronald Mulder (Holandia)           34,62

2. Daichi Yamanaka (Japonia)          34,65

3. Hein Otterspeer (Holandia)         34,76

...

9. Artur Waś (Polska)                 34,81

grupa B

1. Tingyu Gao (Chiny)                 34,86

...

6. Piotr Michalski (Polska)           35,30

11. Artur Nogal (Polska)              35,39

19. Sebastian Kłosiński (Polska)      36,01

1500 m

1. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 1.45,07

2. Joey Mantia (USA)                1,45,28

3. Sindre Henriksen (Norwegia)      1,45,37

...

12. Konrad Niedźwiedzki (Polska)    1.46,55

17. Jan Szymański (Polska)          1.47,00

grupa B:

1. Denny Morrison (Kanada)          1.46,01

 ...

3. Zbigniew Bródka (Polska)         1.47,11

9. Sebastian Kłosiński (Polska)     1.48,07

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bachleda-Curuś | łyżwiarstwo szybkie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje