Natalia Czerwonka z rekordem Polski na 1000 m

Natalia Czerwonka, czasem 1.14,35, ustanowiła rekord Polski w łyżwiarstwie szybkim na 1000 m. Wystarczyło to jednak do zajęcia tylko 11. miejsca w zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City.

Na 1000 m wśród kobiet triumfowała Japonka Nao Kodaira - 1.12,09.

W grupie A mężczyzn najlepszy był Rosjanin Denis Juskow - 1.06,92.

Czerwonka będzie miło wspominać imprezę w Salt Lake City. W sobotę wynikiem 38,84 ustanowiła rekord kraju na 500 m. W tej konkurencji startowała w słabszej grupie B i zajęła...także 11. miejsce.

Pozostali z "Biało-Czerwonych", którzy zaprezentowali się już w niedzielę, rywalizowali w grupach B. Najlepiej z tego grona poszło Konradowi Niedźwiedzkiemu, który uplasował się na drugiej pozycji na 1000 m. Szósty był Sebastian Kłosiński, 12. Piotr Michalski, a na 26. miejscu znalazł się Zbigniew Bródka. Na tym samym dystansie 19. była Kaja Ziomek.

Pięć Polek rywalizowało na 3000 m, ale żadna z nich nie znalazła się w czołowej "10". Najwyżej była Katarzyna Bachleda-Curuś, która wywalczyła 11. lokatę.

W planie są jeszcze trzy konkurencje: 3000 m kobiet grupy A oraz 5000 m mężczyzn w obu grupach. W grupie B rywalizować będą m.in. Jan Szymański i Adrian Wielgat.