PŚ w łyżwiarstwie szybkim: 11 Polaków w Inzell

Polskich łyżwiarze szybcy z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką na czele dotarli już do niemieckiego Inzell, gdzie od piątku do niedzieli rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata. W ekipie "Biało-czerwonych" znalazło się jedenaście osób - cztery zawodniczki i siedmiu zawodników.

- Po zawodach w Inzell cała grupa przeniesie się do holenderskiego Heerenveen, gdzie za tydzień odbędzie się finał pucharowej rywalizacji. Na tym samym torze w dniach 22-23 marca rozegrane zostaną mistrzostwa świata w wieloboju - powiedziała koordynatorka przygotowań do najważniejszych imprez sezonu Ewa Białkowska.

Reklama

W Inzell wystartują srebrne medalistki z Soczi w rywalizacji drużynowej: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska (obie LKS Poroniec), Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) i Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa).

Ekipę mężczyzn tworzą: Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki (obaj LKS Poroniec), wszyscy trzej to brązowi medaliści igrzysk w drużynowce, a także Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane), Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk), Artur Nogal (LKS Poroniec) i trenujący w Akademii Łyżwiarskiej w Inzell jego kolega klubowy Artur Waś.

Najwyżej z biało-czerwonych w klasyfikacji PŚ, na czwartym miejscu, plasują się Bródka na 1500 m oraz Katarzyna Bachleda-Curuś na 3000 m. Zawodnik z Domaniewic przed rokiem zdobył Puchar Świata właśnie na tym dystansie. Teraz jego strata do czołówki nie jest duża - do prowadzącego Amerykanina Shaniego Davisa traci 35 punktów.

Klasyfikacja cyklu przed zawodami w Inzell:

 kobiety

500 m

 1. Sasng-Hwa Lee (Korea Płd.)     700 pkt

 2. Olga Fatkulina (Rosja)          510

 3. Heather Richardson (USA)        490

 1000 m

 1. Richardson                      380

 2. Brittany Bowe (USA)             330

 3. Fatkulina                       250

...

35. Luiza Złotkowska (Polska)        16

43. Natalia Czerwonka (Polska)        8 

 1500 m

 1. Ireen Wuest (Holandia)           280

 2. Bowe                             244

 3. Lotte van Beek (Holandia)        230

...

 5. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 161

11. Złotkowska                       112

23. Czerwonka                         49

 3000 m

 1. Martina Sablikova (Czechy)      380

 2. Claudia Pechstein (Niemcy)      340

 3. Antoinette de Jong (Holandia)   180

...

 4. Bachleda-Curuś                  170

14. Złotkowska                       98

19. Czerwonka                        42

27. Katarzyna Woźniak (Polska)       31       

 mężczyźni

500 m

 1. Tae-Bum Mo (Korea Płd.)         527

 2. Michael Mulder (Holandia)       458

 3. Keiichiro Nagashima (Japonia)   414

...

29. Artur Waś (Polska)               46

39. Artur Nogal (Polska)             12

1000 m

 1. Shani Davis (USA)               370

 2. Michael Mulder (Holandia)       232

 3. Denis Kuzin (Kazachstan)        191

...

14. Konrad Niedźwiedzki (Polska)     76

27. Zbigniew Bródka (Polska)         35

46. Maciej Biega (Polska)             1

1500 m

 1. Davis                           266

 2. Koen Verweij (Holandia)         250

 3. Denis Juskow (Rosja)            244

...

 4. Bródka                          231

 5. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 193

 6. Konrad Niedźwiedzki (Polska)    140

21. Jan Szymański (Polska)           41

5000 m

 1. Sven Kramer (Holandia)          300

 2. Jorrit Bergsma (Holandia)       250

 3. Seung-Hoon Lee (Korea Płd.)     230

...

23. Szymański                        31

46. Niedźwiedzki                      1

Program zawodów w Inzell:

7 marca (piątek)

kobiety  - 500 i 1500 m

mężczyźni - 5000 m

8 marca (sobota)

kobiety - 500 i 3000 m

mężczyźni - 500 i 1000 m oraz wyścig ze startu wspólnego

9 marca (niedziela)

kobiety  - 1000 m oraz wyścig ze startu wspólnego

mężczyźni - 500 m, 1500 m

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje