​PŚ w saneczkarstwie - triumf Fiodorowa, 22. Kurowski

Rosjanin Stiepan Fiodorow po raz pierwszy triumfował w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. W niedzielę wygrał na torze w niemieckim Winterbergu, mimo że po pierwszym ślizgu zajmował 25. miejsce. Maciej Kurowski na półmetku był trzeci, a ostatecznie 22.

Zmienna, deszczowa pogoda miała ogromne znaczenie dla prędkości jazdy poszczególnych zawodników, a co za tym idzie i na wyniki. Po pierwszej części konkurencji prowadził Austriak David Gleirscher, który skończył rywalizację na 19. pozycji, przed Niemcem Andim Langenhanem, ostatecznie siódmym, i Kurowskim.

W drugim ślizgu najlepszy był Amerykanin Chris Mazdzer, co pozwoliło mu się przesunąć z 28. lokaty na... drugą. Z kolei Fiodorow awansował z 26. na pierwszą. Trzecie miejsce w niedzielnych zawodach, ostatnich w tym sezonie, zajął Włoch Dominik Fischnaller, który po pierwszym ślizgu był 24.

Najrówniej jeździł słynny Niemiec Felix Loch. Dwukrotny mistrz olimpijski i pięciokrotny mistrz świata w jedynkach uplasował się na szóstej oraz dziewiątej pozycji, ale ostatecznie był dopiero szósty. Nie przeszkodziło mu to jednak zdobyć Kryształowej Kuli za zwycięstwo w pucharowej klasyfikacji.

W zawodach sztafet zwyciężyli Kanadyjczycy, a Polacy uplasowali się na szóstej pozycji w stawce dziewięciu ekip (Łotysze nie ukończyli).