Crump: Muszę konsekwentnie łapać punkty

- Muszę konsekwentnie łapać punkty. W tym sezonie jestem znacznie bardziej zrelaksowany niż wcześniej, ponieważ nie mam czterech czy pięciu startów w tygodniu. To zdecydowanie mi pomaga w walce o mistrzostwo. Znajduję czas, żeby mentalnie się przygotować do każdego turnieju Grand Prix i to przynosi efekty - mówi Jason Crump na łamach serwisu Speedway Grand Prix.

Australijczyk jest liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix. Ma na swoim koncie 108 punktów, podczas gdy drugi Greg Hancock zainkasował 79 "oczek". Crump jest niemal pewnym kandydatem do złota indywidualnych mistrzostw świata. Sam żużlowiec ostrożnie wypowiada się na ten temat.

Reklama

- Wielu zawodników jest obecnie w wysokiej dyspozycji, a to oznacza, że czeka mnie wciąż wiele pracy. Zamierzam jednakże walczyć do samego końca o mistrzostwo - mówi Jason Crump.

Australijczyk zrezygnował w 2009 roku z występów w lidze brytyjskiej. Dzięki temu ma więcej czasu, który poświęca na perfekcyjne przygotowanie do turniejów. W cyklu daje to znakomite efekty.

Najlepsi żużlowcy na świecie w najbliższą sobotę ścigać się będą w szwedzkiej Malilli. Crump liczy na utrzymanie, albo nawet powiększenie przewagi.

- W Malilli jest dobry tor. Jadę tam z myślą o zwycięstwie - zapowiada Crump.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje