IMP na żużlu: Czy Tomasz Gollob wróci na tron?

Już w najbliższy wtorek na stadionie pilskiej Polonii odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Wszyscy kibice żużla zastanawiają się czy w tym roku szczęście będzie sprzyjało najlepszemu Polakowi, Tomaszowi Gollobowi, który mimo, że bezsprzecznie jest najlepszym zawodnikiem na polskich torach, to na najwyższym podium stanął po raz ostatni w 1995 roku. W tym roku w zawodach wystartuje tuż po kontuzji obojczyka i jeśli nie będzie czuł się zbyt dobrze to ponownie ktoś z jego konkurentów może wywalczyć złoty medal.

Oprócz Golloba największe szanse na zwycięstwo daje się obrońcy tytułu - Piotrowi Protasiewiczowi oraz zawodnikowi pilskiej Polonii - Jackowi Gollobowi. Sporo może mieć do powiedzenia może mieć również Rafał Dobrucki, a "czarnym koniem" może okazać się reprezentant Pergo - Piotr Świst.

Warto odnotować, że najmłodszym uczestnikiem finału będzie 18 - letni Jarosław Hampel. Z czołówki polskich zawodników zabraknie tylko Roberta Sawiny, który nie startował w eliminacjach ze względu na kontuzję.

O to jak podium widzą ludzie związani ze speedwayem:

Ryszard Czarnecki (prezes WTS) - Byłoby dobrze gdyby w końcu Tomasz udowodnił złotym medalem, że jest najlepszym Polakiem. Wszystko zależy od tego jakiej będzie formie po kontuzji obojczyka. Kto mu zagrozi? Cała pozostała piętnastka będzie bardzo groźna.

Władysław Gollob (prezes TŻ Warszawa): - Jestem przekonany, że złoty medal wywalczy Jacek Gollob, który jest w znakomitej dyspozycji.

Rafał Dobrucki (Polonia Piła): - Bardzo chciałbym wywalczyć medal. To, że startuję na własnym torze jest atutem, ale to może nie wystarczyć.

Marek Kraskiewicz (menedżer Polonii Piła): - Kto wygra? Najlepszy. Wydaje mi się, że rozstrzygnięcie zapadnie w gronie braci Gollobów, Protasiewicza i Dobruckiego. Chciałbym żeby do walki włączył się Walasek.

Lista startowa, Piła wtorek godz 18.00

1. Piotr Świst ( Pergo Gorzów) - 10 startów w finałach. Na razie wywalczył jeden srebrny medal i jeden brązowy.

2. Adam Fajfer ( Wybrzeże Gdańsk) - 1 start w finale. Bez medalu.

3. Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa) - Debiutuje w finale.

4. Jacek Gollob ( Polonia Piła) - 6 startów w finale. Mistrz Polski z 1998 roku.

5. Piotr Protasiewicz ( Polonia Bydgoszcz) - 3 starty w finale. Obrońca tytułu.

6. Rafał Dobrucki ( Polonia Piła) - 3 starty w finale. W 1995 roku był brązowym medalistą.

7. Sławomir Drabik ( Włókniarz Częstochowa) - 7 startów w finale. Dwukrotnie był mistrzem Polski. Raz wywalczył srebro.

8. Damian Baliński ( Unia Leszno) - 3 razy w finale. Jego najlepsza lokata to piąte miejsce.

9. Sebastian Ułamek ( Wybrzeże Gdańsk) - 3 starty w finale. Bez większych sukcesów.

10. Jacek Rempała ( Unia Leszno) - 7 startów w finale. Bez większych sukcesów.

11. Andrzej Huszcza ( Polmos Zielona Góra) - 15 startów w finale. Raz był mistrzem, raz wicemistrzem i dwa razy był trzeci.

12. Tomasz Gollob ( Polonia Bydgoszcz) - 11 startów w finale. Cztery razy był mistrzem Polski. Dwa razy wicemistrzem i aż trzy razy brązowym medalistą.

13. Jarosław Hampel ( Polonia Piła) - Debiutant w turnieju.

14. Wiesław Jaguś ( Apator Toruń ) - Dwa razy w finale. Jako debiutant w 1998 roku wywalczył brązowy medal.

15. Robert Kościecha ( Apator Toruń ) - Debiutant w finale.

16. Grzegorz Rempała ( Stal Rzeszów) - 3 razy w finale. Najlepszy wynik to szóste miejsce.