Klingberg i Ferjan w Gorzowie

Zbrojenie w Stali Gorzów przed kolejnym sezonem wciąż trwa. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o powrocie do macierzystego klubu Pawła Hliba, a w tym tygodniu zarząd ekipy poinformował o zakontraktowaniu dwóch zawodników zagranicznych.

W barwach gorzowian występować będą w przyszłym sezonie Matej Ferajn i Niklas Klingberg.

Reklama

Na konferencji prasowej, w trakcie której ujawniono nazwiska nowych nabytków prezes Władysław Komarnicki powiedział:

"Matej Ferjan jest już naszym zawodnikiem i muszę tu przypomnieć, że był jednym z lepszych zawodników ubiegłego sezonu na torach I ligi. W Ostrowie był bardzo skutecznym zawodnikiem i wywalczył szóstą średnią w lidze, dlatego podpisaliśmy z nim umowę na rok 2007. Z trenerem rozpatrywaliśmy różne sylwetki zawodników i Stanisław Chomski ocenił, że Matej Ferjan jest bardzo dobrym zawodnikiem i pasuje do naszego składu, który mamy na dzień dzisiejszy"

Prezes Komarnicki tak, jak w Ferjanie, tak też w Klingbergu pokłada duże nadzieje, licząc na to, iż stanie się on silnym punktem drużyny Gorzowian.

W kontekście rozgrywek I ligi nazwiska Ferjana i Klingberga mogą stać się faktycznie mocnym wzmocnieniem Stali. Przy dobrej dyspozycji wspomnianych wyżej obcokrajowców i wsparciu Pawła Hliba podopieczni trenera Chamskiego mogą namieszać w rozgrywkach. Na to liczy szkoleniowiec:

"Na dzień dzisiejszy, patrząc na inne kluby, nasz skład jest mocny na miarę awansu do ekstraligi, ale nie wiemy co jeszcze się wydarzy w następnych tygodniach" - powiedział Stanisław Chomski. - "Staramy się jeszcze o najmocniejsze ogniwo w naszym składzie, jednak czy uda się osiągnąć porozumienie o tym dopiero się przekonamy. Jest to najsilniejsza drużyna od chwili naszego spadku, jednak najtrudniej będzie zrealizować marzenia o awansie. Drużyny z Ostrowa, Rybnika czy Gdańska tez nie zasypiają gruszek w popiele i mają się, czym pochwalić" - dodał trener.

Konrad Chudziński

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama