Leszczyńskie niespodzianki

"Jarek, witamy w Lesznie. Życzymy przede wszystkim bezpiecznej jazdy i bardzo dobrych wyników. Obyś w 2007, 2008 i 2009 roku stał na podium nie tylko z Unią, ale też w Drużynowym Pucharze Świata" - te słowa skierował do Jarosława Hampela prezes Unii Leszno Józef Dworakowski po tym, jak zawodnik złożył swój podpis na dwuletnim kontrakcie z "Bykami".

"Mam nadzieję, że twoje osiągnięcia - także w GP - będą jeszcze lepsze niż te do dnia dzisiejszego" - dodał prezes Dworakowski.

Reklama

Jarosław Hampel i Józef Dworakowski złożyli swe podpisy pod umową na specjalnie w tym celu zorganizowanej w siedzibie klubu konferencji prasowej. Hampel nie krył zadowolenia z możliwości dalszej współpracy z Józefem Dworakowskim, który już od 4 lat wspiera finansowo reprezentanta Polski.

"Cieszę się, że będę reprezentował barwy Unii Leszno przez najbliższe 2 lata. Bardzo mnie cieszy, że trafiłem do tego klubu, bo przecież w jakiś sposób tu właśnie moja kariera się zaczynała. Co prawda do tej pory startowałem w innych zespołach, ale jednak po cichu myślałem o Lesznie. Chcę się utożsamić z kibicami i przyczynić się do dobrych występów drużyny i walki o medale, bo ostatnie dwa lata były dla Unii nieco gorsze. Mam nadzieję, że swoją jazdą będę cieszył kibiców, szefostwo i sponsorów' - podsumował Jarosław Hampel.

Uczestnik GP wielokrotnie zwracał uwagę na to, że kontrakt został podpisany na dwa sezony. Na dowód tego, że bardzo chce związać się z Unią nabył w czasie konferencji akcje Sportowej Spółki Akcyjnej.

Prezes Dworakowski zwrócił uwagę na to, że pozyskanie Hampela to jeden z elementów polityki realizowanej przez klub od czasu objęcia przez niego funkcji prezesa. Sternik "Byków" przypomniał, iż obiecywał, że przez 3 lata zdoła poprawić sytuację żużla w Lesznie i tak też się dzieje:

"To, że do tej pory nie uzyskaliśmy wyniku nie oznacza, że chowamy głowy. To, co nakreśliliśmy, dalej realizujemy. Definitywnie spłaciliśmy długi i dokumenty o tym świadczące dołączone były do wniosku o licencję" - powiedział prezes Dworakowski.

Jurica Pavlic

Do Unii Leszno dołączy też Jurica Pavlic. Młodzieżowiec ma rywalizować o miejsce w składzie z Adamem Kajochem, Robertem Kasprzakiem i Sławomirem Musielakiem. Pavlic nie ma zagwarantowanej liczby startów, bo sam tego nie oczekiwał. Poza nim, do "Byków" może dołączyć jeszcze jeden zagraniczny junior, co ma wpłynąć na rywalizację w gronie młodzieżowców.

Baliński i Adams też podpisali kontrakty

Tuż przed konferencją prasową kontrakt z "Bykami" podpisał też Damian Baliński - kapitan Unii i najsilniejszy krajowy zawodnik drużyny w ubiegłym sezonie.

"W zeszłym tygodniu ustaliliśmy wszystkie kwestie z Damianem Balińskim. Zostało jeszcze 5 i 6 miejsce w składzie i już właściwie będziemy gotowi do startu" - stwierdził prezes.

Dyrektor Zarządzający Unii Leszno - Ireneusz Igielski - wyjaśnił też kwestię umowy z Adamsem: "Wszystkie dokumenty zostały już podpisane. Kontrakt na 2007 rok jest ważny". Prezes Dworakowski ujawnił natomiast, że z Australijczykiem właściwie już po ostatnim meczu z Toruniem wszystko było uzgodnione.

Zmiana trenera

Istotna wiadomością podaną przez władze klubu była sprawa zmiany trenera, którym już na pewno nie będzie Zbigniew Jąder.

"Na pewno nastąpi zmiana trenera. Zbigniew Jąder wykonał z młodzieżą dużą pracę i jestem z niego bardzo zadowolony. Jednak od 1 stycznia będzie nowy szkoleniowiec. Mam 2 kandydatów, ale rozmowy wciąż trwają. Zwracam uwagę na wizję i plany działania" - skomentował Józef Dworakowski. Nie ujawniono, którzy trenerzy stanowią krąg zainteresowań Unii Leszno, ale nie będzie to nikt nowy w świecie żużlowym.

Konrad Chudziński, Leszno

Dowiedz się więcej na temat: Leszno | niespodzianki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje