Protasiewicz: Derby elektryzują

Derbowy pojedynek Falubazu Zielona Góra z Caelum Stalą Gorzów będzie ozdobą ćwierćfinałów Speedway Ekstraligi. Rywalizacja obu ekip od lat wywołuje wiele emocji. Tym razem zwycięzcy dane będzie walczyć dalej o medale drużynowych mistrzostw Polski.

- To na pewno będą trudne, ale i interesujące pojedynki. Wiadomo, że derby elektryzują kibiców, a i na nas, zawodników to wpływa motywująco. Stal nie jest już tą samą drużyną, która przegrywała mecze na początku sezonu - ocenia Piotr Protasiewicz, zawodnik Falubazu Zielona Góra na łamach swojego serwisu internetowego.

Reklama

Zielonogórzanie są faworytem konfrontacji. Zasadniczą część rozgrywek Speedway Ekstraligi zakończyli na drugim miejscu w tabeli. Gorzowianie sklasyfikowani zostali na piątej pozycji. Dodatkowo Falubaz zdecydowanie wygrał dwumecz ze Stalą. Na własnym obiekcie triumfował 63 - 27, a na wyjeździe przegrał zaledwie 41 - 49.

- Cieszymy się z wywalczonego drugiego miejsca, które zajęliśmy po rundzie zasadniczej. Gorzowianie będą trudnym przeciwnikiem, ale na tym etapie rozgrywek nie ma już łatwych rywali - uważa Protasiewicz.

Odwieczni rywale staną naprzeciw siebie najpierw w Gorzowie, gdzie 16 sierpnia rozegrany zostanie pierwszy pojedynek. Rewanż zaplanowano dwa tygodnie później w Zielonej Górze. Zwycięzca awansuje do półfinałów Speedway Ekstraligi.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zielona Góra | pojedynek | derby

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje