Protasiewicz podpisał kontrakt z ZKŻ

Piotr Protasiewicz podpisał w piątek kontrakt z beniaminkiem przyszłorocznych rozgrywek - ZKŻ Zielona Góra. Tym samym Pepe wrócił do klubu, w którym uczył się rzemiosła żużlowego. Jak udało nam się wstępnie ustalić umowa ma obowiązywać przez 3 lata.

Z zielonogórskim zespołem związał się również na przyszły sezon Niels Krystian Iversen. Duńczyk rozstał się tym samym z toruńskimi "Aniołami", które zresztą nie będą bolały raczej nad tą stratą. Niezadowolenia z postawy Iversena, a także Bjarne Pedersena, nie krył na końcu sezonu szkoleniowiec Apatora Jan Ząbik. Ząbik nie ukrywał, że to właśnie punktów Duńczyków zabrakło w głównej mierze Apatorowi i że zmiany w tym elemencie zespołu są konieczne.

Reklama

Protasiewicz to z pewnością kapitalne wzmocnienie dla ZKŻ Zielona Góra w kontekście przyszłorocznych rozgrywek. Pepe wszakże osiągnął w minionym roku średnią 10 punktów na mecz. Nie jest to dużo, jeśli wziąć pod uwagę przeszłość tego żużlowca, ale dla beniaminka jest to olbrzymi sukces transferowy. Protasiewicz to typowy ligowiec, który niemalże w każdym meczu zapewnia dobrą zdobycz punktową. Inaczej jest już w Grand Prix, gdzie postawę Polaka chyba lepiej w tym momencie przemilczeć...

Zielonogórzanom zależy jednak przede wszystkim na silnym liderze ekipy, który może poprowadzić ich do sukcesu w ekstraligowych potyczkach, a takim liderem z pewnością może stać się popularny "Pepe". Może, ale nie musi. Jak będzie czas pokaże.

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: Pepe | Zielona Góra

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje