"Skóra" jeszcze nie podpisał

"Uzgodniłem już warunki umowy z PSŻ Poznań, ale kontrakt nie jest jeszcze podpisany. Nie ukrywam, że chciałbym zostać w Poznaniu na kolejny sezon" - powiedział Adam Skórnicki, który w minionym sezonie wraz z poznańskimi "Skorpionami" wywalczył awans do I ligi.

Adam Skórnicki - wychowanek Unii Leszno - trafił do PSŻ Poznań w ubiegłym roku, gdyż stracił miejsce w składzie drużyny "Byków". W nowej ekipie znakomicie się odnalazł i stał się jej liderem, a także najskuteczniejszy jeźdźcem II ligi w tym sezonie.

Reklama

Jego postawa znacząco przyczyniła się do fantastycznego wyniku "Skorpionów", które już w pierwszym roku startów zdołały przedrzeć się do wyższej klasy rozgrywkowej i w 2007 roku wystartują w I lidze.

"Skóra" stał się nie tylko liderem ekipy, ale i ulubieńcem publiczności:

"Wiem, że o kibiców trzeba dbać. Jeździmy przecież dla nich, dlatego musimy umieć znaleźć dla nich czas. Często jest to trudne, gdyż zawody niejednokrotnie są męczące, ale dla fanów chwilę trzeba znaleźć' - twierdzi Skórnicki.

Zawodnik od lat ściga się także poza granicami Polski. Udanie prezentuje się zwłaszcza w Anglii. W okresie, gdy jeszcze występował w barwach Unii Leszno często wyniki osiągane na Wyspach były lepsze od jego dorobku w kraju. W przyszłym sezonie "Skóra" nadal chce się ścigać w Anglii i w Szwecji:

"Mam zamiar startować w najwyższych klasach rozgrywkowych obu tych lig, zarówno angielskiej, jak i szwedzkiej. Mam nadzieje, że podpiszę takie kontrakty, które mi to umożliwią" - wyjaśnia lider "Skorpionów".

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: Leszno | skóra

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama