Ułamek gotowy do startu

- Od kilku dni trenuję już na torze. Chcę jak najlepiej przygotować swoją formę, a do tego niezbędne są starty. Kontuzja jest już zaleczona i ból nie doskwiera mi w trakcie jazdy - poinformował Sebastian Ułamek na łamach swojego serwisu internetowego.

Ułamek w najbliższą sobotę wystąpi w Grand Prix Łotwy. Na torze w Daugavpils reprezentant biało - czerwonych barw będzie walczył o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Dotąd uzbierał ich 35, co daje mu X pozycję. Do ósmego wśród najlepszych Hansa Andersena traci zaledwie trzy "oczka". Utrzymanie w cyklu na Grand Prix 2010 daje właśnie pozycja w czołowej ósemce.

Reklama

W ostatnich tygodniach Ułamek nie startował z powodu kontuzji łopatki. Nabawił się jej podczas spotkania w lidze szwedzkiej. Nie zdołał wystąpić w reprezentacji narodowej podczas Drużynowego Pucharu Świata. Na szczęście do zdrowia wrócił przed turniejem Grand Prix.

- Teraz muszę się skupić na tym, aby powrócić do tej dyspozycji, którą prezentowałem jeszcze przed kontuzją. Potrzebuję jak najwięcej startów. Nie mam jakiś określonych planów, co do startu na Łotwie. Wiadomo, iż będą to pierwsze zawody po kontuzji, dodatkowo jest to turniej Grand Prix, gdzie jak wiadomo jeżdżą najlepsi żużlowcy świata. Chcę bezpiecznie odjechać te zawody, oczywiście będę się starał uzyskać jak najwięcej punktów, a jak będzie to zobaczymy - zapowiedział Ułamek.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje