Agnieszka Radwańska przegrała z Iriną-Camelią Begu w Seulu

Agnieszka Radwańska (60. WTA) od czerwcowego turnieju na trawiastych kortach w Eastbourne nie wygrała dwóch kolejnych meczów. Tak samo było w imprezie WTA Tour w Seulu, z którą Polka pożegnała się już w drugiej rundzie. W czwartek lepsza od niej okazała się Rumunka Irina-Camelia Begu, zwyciężając 6:4, 6:3.

Kapryśna pogoda w stolicy Korei i częste opady deszczu sprawiły, że panie na swój meczu musiały długo czekać. Co więcej, po pierwszym secie zmuszony były go przerwał na około pół godziny.

Być może niskie ciśnienie uśpiło Radwańską, która wyszła na kort w dość sennym nastroju. Liczne błędy i brak odpowiedniego rytmu sprawiły, że rywalka szybko objęła prowadzenie 4:1. Dopiero wówczas krakowianka zaczęła grać lepiej, ale przy stanie 3:4 po raz trzeci przegrała swoje podanie. Wyrównany set trwał aż 58 minut, choć do jego poziomu sportowego można było mieć wiele zastrzeżeń.

Przed rozpoczęciem drugiej partii udzielającemu rad trenerowi Tomaszowi Wiktorowskiemu Radwańska przekazała informację o bólu stopy. - Nie zrób tylko sobie krzywdy - takimi słowami pożegnał swoją podopieczną szkoleniowiec.

Co prawda, w pierwszym gemie drugiego seta górą była Begu, ale potem krakowianka zdołała wygrać trzy kolejne. Prowadzenie ekspresowo jednak roztrwoniła, bo po chwili to rywalka prowadziła już 4:3. Wówczas znów deszcz pokrzyżował plany tenisistek i kibiców.

Panie wyszły na kort po przerwie trwającej grubo ponad godzinę. Niestety w dwóch pozostałych gemach Polka wygrała tylko dwie wymiany. Znów była zagubiona, nieobecna, a przy tym niedokładna. Dla Rumunki było to pierwsze zwycięstwo nad krakowianką w ich czwartym meczu.

Kolejną rywalką Begu będzie Maria Sakkari z Grecji, rozstawiona w Seulu z trójką.

Następnym turniejem Radwańskiej ma być China Open. Impreza w Pekinie potrwa w dniach 29 września - 7 października.