Agnieszka Radwańska: Zagrałam świetny mecz

- Jestem szczęśliwa, bo zagrałam naprawdę dobry mecz tuż przed rozpoczęciem Australian Open – powiedziała Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Johanną Kontą w 1. rundzie turnieju w Sydney 6:3, 7:5.

W zaledwie kilka dni Polka przeszła metamorfozę. W sobotę zaprezentowała się słabiutko w ćwierćfinale turnieju w Auckland. Oddała mecz niemal bez walki z Amerykanką Sachią Vickery 2:6, 2:6.

W Sydney przeciwko Koncie nie była faworytką. W ubiegłym roku panie spotkały się w finale. Górą była rywalka. Teraz w 1. rundzie w dwóch setach zwyciężyła nasza zawodniczka. – Jestem szczęśliwa, bo tydzień przed startem Australian Open zagrałam świetny mecz z zawodniczką z czołówki, w którym było sporo zwrotów akcji i przełamań. Warunki do gry nie rozpieszczały nas, więc ważne, że rozstrzygnęłam spotkanie w dwóch setach – powiedziała Radwańska, która w drugim secie prowadziła 4:1, aby nagle stracić 4 gemy z rzędu. W końcówce zachowała jednak więcej zimnej krwi.

- Ubiegłoroczne spotkanie nie potoczyło się po mojej myśli. Wiedziałam, że teraz muszą przycisnąć od początku. Udało się – dodała krakowianka.

W drugiej rundzie czeka na nią Amerykanka Catherine Bellis. – Jest młoda, groźna i bardzo utalentowana. Nieźle porusza się po korcie. Jestem jednak gotowa na kolejne wyzwanie – oceniła kolejną rywalkę Radwańska.

Australian Open startuje 15 stycznia. Transmisje z turnieju w obu kanałach Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.