Puchar Federacji. Agnieszka Radwańska zrezygnowała kolejny raz z kadry

To już pewne. Agnieszka Radwańska nie zagra w meczach Grupy I strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. Turniej w Tallinie odbędzie się w dniach 7-10 lutego. W poniedziałek nowy kapitan reprezentacji Dawid Celt ogłosił skład, w którym brakuje jego żony i najlepszej polskiej tenisistki.

Agnieszka Radwańska skupia się obecnie na odbudowaniu formy. Ostatni rok nie był dla niej udany. Spadła w rankingu WTA na 28. miejsce, co jest wynikiem słabiutkim, bo w minionych latach regularnie plasowała się w pierwszej dziesiątce. Najlepsza polska tenisistka, która ma ogromne zasługi dla reprezentacji, po raz kolejny rezygnuje z występu w kadrze.

Reklama

Nie pojedzie na turniej do Tallina, który odbędzie się w dniach 7-10 lutego. Nowy kapitan reprezentacji, prywatnie mąż Radwańskiej, Dawid Celt, do Estonii zabierze więc osłabiony skład. Oprócz Agnieszki, zabraknie także jej siostry Urszuli, która dopiero wraca do kontuzji.

Powołane zostały: Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Piter oraz Alicja Rosolska. W Tallinie rywalizować będzie 14 drużyn, które zostaną podzielone na dwie grupy czterozespołowe i dwie trzyzespołowe. Zwycięzcy grup zagrają ze sobą. Dwie drużyny awansują do kwietniowych baraży o Grupę Światową II Pucharu Federacji.

Łatwo nie będzie, bo w składzie Wielkiej Brytanii zobaczymy Johannę Kontę i Heather Watson, a Łotwę reprezentować będą Jelena Ostapenko i Anastasija Sevastova.

Piotr Kaszubski

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | Puchar Federacji

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje