WTA Auckland. Agnieszka Radwańska doceniła niżej notowaną rywalkę

Z szerzej nieznaną Beatriz Haddad Maią zmierzyła się Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie turnieju ASB Classic. - Grała na dużo wyższym poziomie, niż wskazywałby na to jej ranking - komplementowała rywalkę najlepsza polska tenisistka, która w pierwszym meczu nowego sezonu wygrała z przebojami 6:2, 4:6, 6:2.

Na otwarcie 2018 roku Radwańska spędziła na korcie centralnym kompleksu ASB Tennis Centre blisko dwie godziny. Za rywalkę miała pierwszą rakietę Brazylii, z którą nigdy się nie spotkała, co zawsze jest pewnym dreszczykiem emocji. Dysponująca świetnymi warunkami fizycznymi Beatriz Haddad Maia okazała się wymagającą przeciwniczką. W decydującym secie 71. na świecie Brazylijka prowadziła nawet z przełamaniem 2:1.

- Przeciwko młodym, utalentowanym tenisistkom zawsze trzeba zachować czujność. Ma bardzo dobry serwis, mocno bije piłkę. Będziemy ją częściej oglądali na kortach centralnych - przepowiadała rywalce karierę Agnieszka Radwańska.

Najlepsza polska tenisistka nie dała się młodszej o siedem lat rywalce i to ona lepiej weszła w nowy sezon. - Bardzo cieszę się ze zwycięstwa w pierwszym meczu 2018 roku. Myślę, że to był dobry moment, żeby wrócić do Auckland po pięcioletniej przerwie - dodała tenisistka z Krakowa.

W 2013 roku w jedynym starcie w Nowej Zelandii Agnieszka Radwańska wygrała te zawody, pokonując w finale Yaninę Wickmayer.