Australijscy olimpijczycy się nie wstydzą

Dwudziestu dziewięciu australijskich olimpijczyków pozowało nago do zdjęć, które ukazały się w dzisiejszym specjalnym wydaniu jednego z tamtejszych magazynów.

- Podjęliśmy tą decyzję bazując na naszym doświadczeniu. Mamy już opinie osób, które nie brały udziału w tym przedsięwzięciu - powiedział redaktor naczelny "Black+White" , Karen-Jane Eyre. - Przykładem jest Cathy Freeman (mistrzyni świata na 400 metrów), która jest zachwycona tym co robimy i występowała w naszym sportowym magazynie, ale już wiedzieliśmy, ze jest nieśmiała i nie zrobi takich zdjęć. Mówiąc generalnie, sportowcy nie są nieśmiali - są dumni ze swoich ciał - dodała Eyre.

Reklama

Wydanie specjalne "The Atlanta Dream" z 1996 świetnie się sprzedało. Pierwszy nakład zniknął w ciągu godzin, a ogółem sprzedano 50 tysięcy egzemplarzy pisma. Wydawca tym razem podwoił nakład i wydrukował 100 tysięcy.

Sportowcy byli fotografowani na plaży i w morzu, co ma podkreślać związki Australii z wodą. Wszyscy zawodnicy dostali podobno "minimalne" wynagrodzenie. Magazyn planuje także aukcje charytatywną przed Igrzyskami, gdzie licytowane będą podpisane, przez bohaterów zdjęć, egzemplarze. Jednym z najbardziej interesujących zdjęć jest to przedstawiające mistrzynię świata na 1500 metrów w pływaniu Grant Hackett, która pozuje na wykonanej na zamówienie łodzi rybackiej.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje