Bąk: Janas powinien zostać

- Odpadliśmy i tyle. Wracamy do domu. Jak można inaczej podsumować nasz występ? - stwierdził po meczu z Kostaryką kapitan reprezentacji Polski Jacek Bąk.

- Wszyscy nas krytykują i chyba słusznie, bo nie awansowaliśmy do drugiej rundy. Jednak taka jest piłka. Byli lepsi od nas. My na pewno za bardzo odpuściliśmy pierwszy mecz. Z Niemcami nawiązaliśmy walkę, a dziś wygraliśmy. To jednak trochę za późno. Trzeba się zastanowić, co trzeba zrobić, żeby za cztery lata znów grać na mundialu.

Reklama

- Nie myśli Pan o zakończeniu kariery?

- Jeszcze nie wiem. Mogę powiedzieć, ze zastanawiam się, ale wydaje mi się, że w tych naszych trzech meczach nie wyglądałem najgorzej. Chociaż dzisiaj mnie strasznie bolał brzuch, a do tego dostałem kopniaka w nogę. Jednak zacisnąłem zęby i chciałem dotrwać do końca.

- Czy Pana zdaniem reprezentację trzeba odmłodzić?

- Czy mamy w Polsce tak dobrych piłkarzy, aby natychmiast wymienić 7-8 piłkarzy? Proszę tylko pamiętać, że za chwilę zaczynają się eliminacje do mistrzostw Europy. Można zmieniać piłkarzy, ale powoli.

- Czy brakowało wam Frankowskiego, Dudka, Kłosa czy Rząsy?

- Powiem szczerze, to są bardzo dobrzy zawodnicy. Na pewno przydaliby się nam tutaj w Niemczech. Teraz można mówić, że gdyby grali z nami, to może byłby inny końcowy wynik, ale to tylko takie gdybanie.

- Czy dalej chciałby Pan pracować z Pawłem Janasem? Powinien zostać?

- Tak chcę i moim zdaniem powinien zostać. Nie mówię tak dlatego, że on mnie zna. Janas zna dobrze całą drużyną, a za chwilę rozpoczną się kolejne eliminacje. Jakby przyszedł jednak ktoś nowy na jego miejsce, to zacznie robić zmiany w ustawieniu i może znów być za późno na wygranie eliminacji.

- Rozmawiacie między sobą o losie trenera?

- My nie rozmawiamy między sobą o trenerach, tylko koncentrujemy się na grze. Decyzja należy do PZPN.

Andrzej Łukaszewicz, Hanower

mundial2006.blog.interia.pl

Zobacz opis meczu Kostaryka - Polska

Zobacz wyniki i tabelę grupy A

Zobacz galerię z meczu Kostaryka - Polska

Dowiedz się więcej na temat: Baku | mecz | Paweł Janas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje