Boss Wigan wychwala Antonio Valencię

Właściciel klubu Wigan Athletic, Dave Whelan ogłosił wszem i wobec, że jego piłkarz Antonio Valencia jest najlepszym piłkarzem świata grającym na pozycji prawoskrzydłowego. Lepszym nawet od samego Francka Ribery'ego.

Boss "The Latics" nawiązując do plotek zapowiadającychy odejście Ekwadorczyka do Manchesteru United przyznał, że jeśli tak się stanie, to piłkarz będzie "sensacją" na Old Trafford.

Reklama

W wywiadzie dla "The People", Whelan nie mógł się nachwalić Valencii.

"Myślę, że Antonio jest najlepszym skrzydłowym jakiego można znaleźć. Nie dorównuje mu nawet Franck Ribery" - podkreślił.

"Jeśli ten koleś przejdzie do Manchesteru United, zrobi tam furorę. Za kilka miesięcy kibice będą go czcić. Wiemy to w Wigan, bo widzimy go co tydzień w meczach i codziennie na treningach. To gracz światowego formatu" - dodał prezes klubu z JJB Stadium.

Na pytanie o podobieństwo do stylu gry Cristiano Ronaldo, Whelan odparł zaś: "On nie gra w ten sam sposób, ale może zastąpić Cristiano. Valencia jest tak szybki, że nikt nie może się do niego zbliżyć. Dlatego też nie traci piłek i nie jest często faulowany".

Na koniec rozmowy, Dave Whelan dał do zrozumienia, że pieniądze za jakie Man Utd może wykupić z Wigan Valencię, to prawdziwa "kradzież", lecz Alex Ferguson dobrze o tym wie i może zrobić na Ekwadorczyku złoty interes.

Dowiedz się więcej na temat: Valencia CF | boss | Antonio Valencia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje