Carlos Sainz Jr. idzie w ślady ojca i... Roberta Kubicy

W poniedziałek Carlos Sainz Jr. poinformował, że weźmie udział w otwierającym sezon 2018 Rajdzie Monte Carlo. Kierowca Formuły 1 pokona 17. odcinek specjalny w Renault Megane R.S. Tym samym Hiszpan sprawdzi się w tym, w czym najlepszy był jego ojciec. Carlos Sainz senior wygrał ostatnio Rajd Dakar. W rajdach startował również Robert Kubica.

Jaki ojciec, taki syn. Te słowa idealnie pasują do rodziny Sainzów. Carlos senior swoje najlepsze lata spędził w rajdowych mistrzostwach świata. Ostatnio przerzucił się na Rajd Dakar, który zresztą w sobotę wygrał. Natomiast jego syn skupił się na Formule 1. Carlos Sainz Jr. dostał się do królowej sportów motorowych w sezonie 2015, a kilka miesięcy temu zamienił Toro Rosso na Renault. Zanim jednak wróci na tory, 23-latek sprawdzi się w tym, w czym jego ojciec był najlepszy – weźmie udział w Rajdzie Monte Carlo.

Reklama

Sainz Jr. pokona trasę 17. odcinka specjalnego, ale nie będzie ścigał się z resztą stawki. Wystartuje przed nimi, lecz ma jechać tak, jakby walczył o najlepszy czas. Hiszpan poprowadzi Renault Megane R.S.

– Nie mogę się tego doczekać. Już wcześniej potrenowałem z tatą. Mamy w garażu rajdówkę i pokonaliśmy kilka szutrowych tras. Szybko załapałem, o co chodzi – powiedział Sainz Jr.

- Tata często mi opowiadał o Rajdzie Monte Carlo. Mówił o trudnych odcinkach specjalnych, o tym jak szybko potrafią zmienić się warunki – od śniegu, po deszcz, a na słońcu kończąc. O tym, że muszę mieć nerwy ze stali, kiedy będę pokonywał wzniesienia i nawroty – opowiadał 23-latek.

Dość podobnie kształtowała się kariera Roberta Kubicy. Po kilku latach ścigania w Formule 1, w tym w Renault, Polak spróbował swoich sił w rajdach. Wrócił do nich po koszmarnym wypadku z 2011 roku w rajdzie Ronde di Andora. Teraz krakowianin trafił do F1. Został kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa.

Rajd Monte Carlo odbędzie się w dniach 25-28 stycznia. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Sebastien Ogier.

DM

Dowiedz się więcej na temat: Carlos Sainz junior | rajd samochodowy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje