Chifon i Szemoński na liście życzeń GKS

Śląskie gazety obiegła wiadomość jakoby GKS Katowice interesował się dwoma pierwszoligowymi napastnikami - Ferdinandem Chifonem z Pogoni Szczecin i Markiem Szemońskim (ostatnio Szczakowianka Jaworzno).

Obaj dołączyli zatem do wymienianych już wcześniej Moussy Yahayi (Legia Warszawa), Krystiana Czyżo (Górnik MK Katowice) i Wojciecha Kobeszki (Jagiellonia Białystok).

Reklama

Zarówno Chifon jak i Szemoński mieliby trafić do Katowic za darmo. Pierwszy z nich występował jesienią w Pogoni, której przyszłość jest bardzo niepewna, a w grę wchodzi nawet wycofanie drużyny z rozgrywek ekstraklasy.

Marek Szemoński to w tej chwili gracz bez przynależności klubowej. Jan Żurek zna go z Górnika Zabrze, gdzie napastnik ten w młodym wieku robił olbrzymią karierę. Potem nastąpiły transfery do Widzewa Łódź i Lecha Poznań, ale w każdym następnym klubie było już tylko gorzej.

Mimo zaledwie 26 lat ma za sobą bardzo wiele i przez to psychika może się okazać jego najmocniejszą stroną. Jan Żurek uważa, że warto dać mu jeszcze szansę i przez to wychowanek Górnika prawdopodobnie wyjedzie z GKS na obóz do Bielska.

Dowiedz się więcej na temat: Katowice | gks

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje