Cristiano Ronaldo: Oezil to najlepszy niemiecki piłkarz

Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo w rozmowie z niemieckimi mediami przyznał, że jego zdaniem jego kolega z zespołu Mesut Oezil to obecnie najlepszy niemiecki piłkarz.

Reprezentant Portugalii i jeden z najlepszych obecnie piłkarzy na świecie Cristiano Ronaldo powiedział, że znakomicie układa mu się współpraca z Oezilem, a gra u boku takiego piłkarza pomaga mu w utrzymaniu najwyższej formy.

Reklama

"Mesut to świetny zawodnik i gra z nim to wspaniała sprawa" - powiedział Ronaldo w rozmowie z niemieckimi mediami. "Nie mam wątpliwości, że w tym momencie jest on najlepszym niemieckim piłkarzem" - dodał Portugalczyk.

Piłkarzem Realu Madryt jest od kilku tygodni inny piłkarz, który w przeszłości był gwiazdą Bundesligi - Nuri Sahin. Turek przeszedł do Realu w lecie z Borussii Dortmund, którą poprowadził do mistrzostwa Niemiec. Na razie Sahin nie rozegrał jeszcze meczu w Madrycie ponieważ leczy kontuzję, ale zdaniem Ronaldo będzie on wielkim wzmocnieniem "Królewskich".

"Znałem Sahina jeszcze zanim przeszedł do naszej drużyny, bo wielu fachowców bardzo go chwaliło. Mam nadzieję, że szybko wyleczy uraz i pomoże nam w osiągnięciu wielkich celów" - powiedział gwiazdor.

Ronaldo pochwalił także poziom Bundesligi, zaznaczając, że jego zdaniem od lat stoi ona na bardzo wysokim poziomie.

"Moim zdaniem zaraz po Anglii i Hiszpanii, to właśnie liga niemiecka jest najsilniejsza na świecie. Gra tam wielu znakomitych piłkarzy, którzy potem przechodzą do największych drużyn Europy" - zakończył Portugalczyk.

Reklama

Reklama

Reklama