Dallas gonią Sharks

W Pacific Division trwa pogoń Dallas Stars za San Jose Sharks. W American Airlines Center Stars okazali się lepsi, pokonując rywali 4-1. Mimo to Sharks nadal prowadzą w tej dywizji.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz Dallas Marty Turco, który obronił 17 strzałów hokeistów San Jose Sharks. Po tym meczu Stars tracą do rywali 5 punktów.

Hokeiści Stars ustanowili nowy rekord w NHL. Drużyna z Dallas odniosła 48. zwycięstwo z rzędu w meczu, w którym prowadziła po dwóch tercjach. Poprzednie najlepsze osiągnięcie należało od ponad 35 lat do Detroit Red Wings.

Od 21 listopada 1964 do 3 stycznia 1966 Detroit wygrali 47 kolejnych spotkań, w których wygrywali także przed rozpoczęciem ostatniej odsłony.

W pierwszej tercji niedzielnego meczu zespół Dallas Stars zdobył dwie bramki w odstępie zaledwie 37 sekund. W ósmej minucie Kazacha Jewgienija Nabokowa pokonał Pierre Turgeon, a niedługo później uczynił to Jamie Langenbrunner.

Na początku drugiej części, w 23. minucie San Jose za sprawą Owena Nolana zdobyli kontaktowego gola, ale kolejne bramki strzelali już tylko gospodarze. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Derian Hatcher, a na dziesięć minut przed zakończeniem wynik ustalił Joe Nieuwendyk.

Wysoką formę z ostatnich tygodni potwierdził Steve Sullivan z Chicago Blackhawks. W wygranym spotkaniu przeciwko Anaheim Mighty Ducks 2:1 Sullivan strzelił pierwszą bramkę w dziewiątej minucie, a niespełna 120 sekund później asystował przy trafieniu Erica Daze'a.

W ostatnich 14 meczach Sullivan zapisał na swoim koncie pięć bramek i dziesięć asyst. Natomiast Daze uzyskał 30. gola w sezonie i w punktacji kanadyjskiej ligi z dorobkiem 55 punktów (25 asyst) zajmuje 19. miejsce.

Zaledwie 38 sekund zabrakło bramkarzowi Blackhawks Steve'owi Passmore'owi, aby po raz trzeci zakończyć spotkanie z czystym kontem po stronie strat. W końcówce spotkania Passmore'a pokonał Matt Cullen. Goście grali wówczas bez wycofanego bramkarza Jeana-Sebastiena Giguere'a, którego na tafli zastąpił dodatkowy zawodnik.