Dudek: Musimy zdobywać trofea

Jerzy Dudek przedłużył kontrakt z Realem Madryt na kolejny rok. Podpis pod umową złożył na dzień przed wznowieniem treningów, a od kilku dni przebywa z drużyną na zgrupowaniu przedsezonowym w Irlandii.

Właśnie na Wyspach Brytyjskich, gdzie Dudek spędził sześć lat, dziennikarze zapytali go o opinię na temat ewentualnego transferu Xabiego Alonso do "Królewskich".

Reklama

- Nie wiem, co się wydarzy, ale miejmy nadzieję - mówi Dudek, który zna Alonso ze wspólnych występów na Anfield Road. - Klub potrzebuje najlepszych graczy, a Xabi jest dobrym piłkarzem - dodaje.

Dudek nie omieszkał zabrać też głosu w sprawie Cristiano Ronaldo, który przechodząc do Realu za 80 mln funtów stał się najdroższym piłkarzem w historii futbolu. - Cristiano jest miłym facetem. Chce nam pomóc, jesteśmy z tego zadowoleni - opowiada. - Jesteśmy zadowoleni też z tego, jak wyglądają sprawy na tym wyjeździe - mówi. - Jesteśmy na etapie, w którym mamy mało kontaktu z piłką, ale w przyszłym tygodniu czekają nas gry, więc będzie można zobaczyć, jak Cristiano się prezentuje - dodaje.

Polski bramkarz przyznał, że na letnie zakupy prezydenta Florentino Pereza rozbudziły apetyty na Santiago Bernabeu, gdzie wszyscy oczekują trofeów w nadchodzącym sezonie. - Nie sądzę byśmy mieli inną możliwość. Poza tym na tym etapie zawsze myślimy o wygraniu La Liga i Ligi Mistrzów. Musimy zdobywać laury - puentuje Dudek.

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Dudek | trofea

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje