HMP w lekkiej atletyce: W Spale o medale i minima

Z udziałem 113 zawodniczek i 155 zawodników rozpoczęły się w Spale 55. halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Po zakończeniu dwudniowej imprezy ustalony zostanie skład reprezentacji na halowe mistrzostwa Europy (4-6 marca w Paryżu).

Walka toczy się nie tylko o medale, ale też o minima PZLA, dające przepustkę do udziału w mistrzostwach Starego Kontynentu. Zdaniem członka zarządu PZLA i prezesa Łódzkiego Okręgowego Związku LA Lecha Leszczyńskiego w spalskich mistrzostwach można spodziewać się dobrych wyników.

Reklama

- Ci, którzy mają już minima muszą być w dobrej formie, bo przed mistrzostwami w Paryżu nie będą już mieli okazji sprawdzić swojej dyspozycji. Jest też paru takich zawodników, którzy mają jeszcze szansę wywalczenia minimum i oni już muszą być w wysokiej formie - powiedział Leszczyński.

Dotychczas minima PZLA na HME w Paryżu uzyskali: w biegach - na 800 m Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom), Adam Kszczot (RKS Łódź) i Marcin Lewandowski (WKS Zawisza Bydgoszcz); na 1500 m Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław), Lewandowski i Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław); na 3000 m Lidia Chojecka (KS Warszawianka), Ejdys, Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) i Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa); w skoku o tyczce Anna Rogowska (SKLA Sopot), Monika Pyrek (MKL Szczecin) i Paweł Wojciechowski (WKS Zawisza Bydgoszcz), a w trójskoku Małgorzata Trybańska (Warszawianka).

Wiadomo już, że z tej grupy do Paryża nie pojedzie Pyrek, która w planach startowych na ten rok nie miała udziału w HME. W stolicy Francji wystąpi natomiast Karolina Tymińska, która znalazła się wśród wieloboistek zaproszonych na mistrzostwa przez European Athletics. Pewna udziału w HME jest też sztafeta 4x400 m, która mieści się w szóstce czołowych sztafet kontynentu.

O wyjazd do Paryża w Spale będą walczyli m.in. sprinterzy i płotkarze, którzy ocierali się już o wyniki wymagane przez PZLA. W sprincie na 60 m Kamilowi Kryńskiemu do wypełnienia minimum zabrakło 0,03 s, Dariuszowi Kuciowi 0,05 s, Olafowi Paruzelowi 0,06 s, a Marice Popowicz 0,05 s. Podobna sytuacja jest wśród płotkarzy.

Skład reprezentacji Polski na HME w Paryżu zostanie ogłoszony w niedzielę.

Pierwsze halowe MP odbyły się w 1933 r. w Przemyślu. W latach 1957-1972 zawodów nie rozgrywano. W 1973 r. wznowiono je w Warszawie. Od 1990 roku organizowane są w Spale.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje