Janas: Awansujemy do ME

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janusz wierzy, że Polska zagra w finałach Mistrzostw Europy. - Gdyby było inaczej - nie podjąłbym się pracy z kadrą - stwierdził Janas na czacie przeprowadzonym przez PZPN.

Janas niechętnie udzielał konkretnych odpowiedzi na pytania dotyczące nazwisk przyszłych kadrowiczów. - Nie ma już czasu na eksperymenty. Musimy się skupić na zgrywaniu określonych piłkarzy - mówił. W ataku zamierzam opierać się na Olisadebe, Kryszałowiczu, Żurawskim, Wichniarku i Rasiaku. Kto zagra w bramce? Nie przekreślam Dudka, nawet jeśli będzie tylko rezerwowym w Liverpoolu. Musi jednak wygrać rywalizację z innymi bramkarzami. A kandydatów mam czterech - dodał Janas.

Reklama

- Nie będziemy mieć stałej taktyki. Styl gry reprezentacji będzie zależeć od przeciwnika oraz miejsca rozgrywania meczu. Gdzie będziemy grać w Polsce? Najlepszy doping jest w Warszawie, ale najwięcej ludzi może przyjść na Stadion Śląski.

- Przed nikim nie zamykam drogi do kadry. Z każdym potencjalnym kandydatem będę rozmawiał i każdy ma szansę - zakończył Janas.

INTERIA.PL/PZPN
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Janusz | Paweł Janas

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje