Kapka: Naszym celem Liga Mistrzów!

Dlaczego Maciej Żurawski postanowił pozostać w Wiśle? Czy jego śladem pójdzie Kamil Kosowski? Dlaczego Henryk Kasperczak zdecydował się zrezygnować z ubiegania o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski?

Na te i inne pytania odpowiadał gość INTERIA.PL wiceprezes Wisła Kraków SSA, zdobywca 3. miejsca w MŚ z 1974 roku i mistrz Polski z Wisłą z 1978 roku Zdzisław Kapka.

Reklama

Przedstawiamy najciekawsze pytania i odpowiedzi.

Jarek_17TS: Czy Wisłę stać zarówno pod względem sportowym jak i finansowym na awans do Ligi Mistrzów?

Zdzisław Kapka: Myślę, że naszym celem jest Liga Mistrzów. Jeśli będziemy grać na dobrym poziomie, to jesteśmy w stanie wejść do Ligi Mistrzów i tam też powojować.

karol__16: Panie prezesie, czym pan się kierował wybierając na trenera Kasperczaka?

Zdzisław Kapka: Znaliśmy go jako byłego bardzo dobrego piłkarza. O trenerze mieliśmy również bardzo dobrą opinię, sprawdzaliśmy gdzie trenował, jakie miał wyniki i uznaliśmy go za odpowiedniego kandydata.

Jazel: Co pan sądzi o decyzji Zbigniewa Bońka?

Zdzisław Kapka: Myślę, że przede wszystkim Zbyszek nie powinien przejmować reprezentacji jako trener, ale jeśli się na to zdecydował, uważam że za szybko podał się do dymisji. Powinien wytrzymać presję

wisna_9999: Lubi pan pana Bońka?

Zdzisław Kapka: Znam Zbyszka od bardzo dawna, jeszcze jako zawodnika, często graliśmy ze sobą. Na boisku go nie lubiłem, bo był nieprzyjemny jako piłkarz. Jednak poza boiskiem jest bardzo dobrym kolegą.

Domin_jar: Jak się udalo przekonać Macieja Żurawskiego do tego, aby pozostał w Krakowie na kolejne 5 lat

Zdzisław Kapka: Tak jak udało sie go przekonać, ściągając z Lecha Poznań. Były negocjacje, chciał zostać w Krakowie. Wisła też chciała żeby grał u nas dalej. Było łatwo, bo wszystkie negocjacje, które kończą się dobrze są łatwe.

Pogonista(L)): Kogo z piłkarzy Legii Warszawa chciałby pan mieć w swoim zespole?

Zdzisław Kapka: Na pewno Legia jest bardzo dobrą drużynę, ma kilku dobrych zawodników. Gdybym decydował jednoosobowo, to ściągnął bym Majewskiego.

Jazel: Czy w związku z tak świetną postawą klubu myśli Pan o wzmocnieniach?

Zdzisław Kapka: Co roku przychodzi do nas jeden czy dwóch nowych zawodników. W tym roku pozyskaliśmy nowego bramkarza, napastnika i pomocnika.

Demir: Czy Kamil Kosowski również pozostanie w Wiśle?

Zdzisław Kapka: Wszysko jest na dobrej drodze, żeby z nim przedłużyć kontrakt, który jest ważny jeszcze dwa lata, ale tak jak powiedziałem wcześniej - łatwe rozmowy się wtedy, gdy kończą się pozytywnie. Nie ma jeszcze nowego kontraktu.

Jaworek Maciej: Co z rozbudową stadionu?

Zdzisław Kapka: Cały czas stoimy w tym samym miejscu. Mam nadzieję, że nastąpi, ale w tym momencie nie mogę więcej nic konkretnego powiedzieć.

Zobacz pełną relację z czata

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Kosowski | kamil | pytania | Henryk Kasperczak | "Mistrz" | Liga Mistrzów | liga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama