Kłopoty Legii

Nowym prezesem Legii Warszawa został Edward Trylnik. Co wspólnego miał nowy szef warszawskiego klubu z piłką do tej pory? Nic.

Nienajlepiej dzieje się w drużynie Mistrza Polski. O problemach finansowych wszyscy wiedzą. A jakie perspektywy na najbliższą przyszłość?

Reklama

Nowy prezes urzędowanie rozpoczyna od urlopu, po drodze zamierza jednak odwiedzić przebywających na zgrupowaniu w Austrii piłkarzy. A jakie ma pomysły na wyciągnięcie klubu z zapaści finansowej?

- Awansować do rozgrywek Ligi Mistrzów. To rozwiązałoby kłopoty ze złą sytuacją finansową klubu - stwierdził Trylnik.

A jakie inne - wydaje się bardziej realne - pomysły ma nowy prezes? W ciągu trzech miesięcy wprowadzić Legię na giełdę. Czy to jednak jest dobry pomysł? Sytuacja ekonomiczna w kraju jest ogólnie znana, przed kilkoma dniami z planów emisji akcji wycofał się holding ITI. Jak w tej sytuacji będą sprzedawały się akcje klubu, który ma 10 milionów złotych długu? Nie całkiem sytuację uratować może również propozycja wypłaty zaległych premii piłkarzom - właśnie za pomocą akcji. Po wejściu na giełdę cena akcji może znacząco odbiegać od ceny emisyjnej, nic więc dziwnego, że sami zawodnicy są - delikatnie mówiąc - sceptycznie nastawieni do tego pomysłu.

O braku znajomości realiów w jakich przyszło się poruszać prezesowi Trylnikowi najdobitniej świadczą jednak słowa: - Chciałbym by bilety na Legię dostępne były w całej Polsce, niczym bilety do kina. Wystąpimy do PZPN, by zniósł obowiązek posiadania identyfikatorów dla kibiców.

Co to może oznaczać - chyba wszyscy pamiętają co działo się na stadionie Legii rok temu, gdy Wisła pod wodzą Adama Nawałki w Warszawie zapewniała sobie tytuł mistrzowski. Co będzie dla tych ludzi, którzy wtedy dewastowali "własny" stadion czy rzucali kamieniami, oznaczała pełna anonimowość - warto uświadomić prezesowi już teraz.

Jaka więc przyszłość jawi się przed Legią? Niestety, jak widać, dominują ciemne barwy...

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | kłopoty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje