Kto będzie trenerem Lecha Poznań?

Po serii 7 meczów bez zwycięstwa z funkcją trenera Lecha Poznań pożegnał się Bogusław Baniak.

- Oczekiwania Zarządu jak i Poznania były znacznie wyższe, niż to, co Lech prezentuje i to, co ma w dorobku punktowym. Wielokrotnie rozmawialiśmy z trenerem Baniakiem. Mówiliśmy jakie są nasze oczekiwania oraz na którym miejscu w tabeli powinien znajdować się Lech. Niestety, nie udało się tego osiągnąć. Musieliśmy usiąść, porozmawiać i dlatego zapadła decyzja o zwolnieniu trenera - powiedział Michał Lipczyński członek Zarządu Lecha.

Reklama

Na razie drużyną będzie opiekował się drugi trener Lecha, były jego piłkarz, Czesław Jakołcewicz. Jednak, jak zapewnia prezes Radosław Majchrzak do następnego meczu z Ruchem Chorzów, Lech przystąpi już z nowym szkoleniowcem. Jak na razie nie padają żadne nazwiska, choć z listy "bezrobotnych" trenerów można typować przyszłego szkoleniowca.

Oto nasze trzy typy:

1. Jerzy Engel - W ubiegłym tygodniu wiele się mówiło i pisało o rzekomym zatrudnieniu w Polonii, jednak żadne "papiery" nie zostały podpisane i Engel wciąż czeka na ofertę. Jeśli taką otrzyma, stanie przed wielkim wyzwaniem.

2. Janusz Wójcik - Doradca premiera RP, jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Charyzmatyczny Wójcik nie raz zaskakiwał opinię publiczną i tym razem - jeśli otrzyma dobrą ofertę - raczej by z niej skorzystał. "Wójt" lubi salony, bankiety itp., ale z pewnością stęsknił się już za ławką trenerską.

3. Libor Pala, nie jest "bezrobotnym". Jego pozycja w światku trenerskim jest ostatnio bardzo mocna. Czeski trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki podkreśla w wywiadach, że do czerwca ma kontrakt z drugoligowcem, ale z drugiej strony oferta z ekstraklasy to nobilitacja. Tylko dobra oferta prezesa Majchrzaka, jest w stanie skłonić Palę do przeprowadzki do Poznania. Nie jest to niemożliwe...

Jest jeszcze kilku trenerów, którym praca w Poznaniu może podreperować domowy budżet, ale ostateczny wybór należy do Zarządu Lecha.

Posłuchaj wypowiedzi Michała Lipczyńskiego, członka Zarządu Lecha.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje