Legia coraz słabsza

Wiele wskazuje na to, że Mistrz Polski warszawska Legia do walki o Ligę Mistrzów przystąpi... osłabiona. Legioniści przebywają obecnie na obozie przygotowawczym w Wiśle. Jaka będzie jednak najbliższa przyszłość drużyny?

Dragomirowi Okuce, pod którego okiem trenują zawodnicy, kontrakt kończy się 30 czerwca. Czy i kiedy podpisze nowy? Tego nie wie na razie nawet sam zainteresowany. Wobec dużego osłabienia drużyny i braku obiecanych wzmocnień - trener zastanawia się czy w ogóle nadal wiązać się z Legią.

Reklama

Przypomnijmy, że warszawski klub opuścili już: reprezentant Polski Bartosz Karwan (przeszedł do Herty Berlin), Maciej Murawski (Arminia Bielefeld), Mariusz Piekarski (Anarthosis Famagusta), nadeszły również wieści, że kontrakt z AEL Limassol podpisał Sylwester Czereszewski. Po okresie wypożyczenia do Macedonii powrócił natomiast Marjan Gierassimowskij.

Najprawdopodobniej w barwach Legii nie zobaczymy również Stanko Svitlicy, który przebywa na testach we Włoszech. Co więcej - z ewentualnego transferu Legia może nie otrzymać ani złotówki, gdyż właścicielem karty zawodniczej piłkarza jest menadżer Andrzej Fijkałkowski, który sfinansował sprowadzenie gracza do warszawskiego klubu.

To nie koniec kłopotów kadrowych Okuki. Aż czterech piłkarzy, którym skończyły się kontrakty nie podpisało bowiem nowych umów. Są to: Marek Jóźwiak, Jacek Magiera, Wojciech Szala oraz Jacek Zieliński.

A co po stronie zysków? Dwuletni kontrakt z Legią podpisał Aleksander Vukovic. Z wypożyczenia do Borussii Moenchengladbach wrócił Marcin Mięciel, z Izreala - Marek Citko.

Czy jednak Mięciel faktycznie będzie występował w Warszawie? Nie jest to takie pewne. Działacze Legii usilnie szukają mu bowiem innego klubu...

Wygląda więc na to, że po raz kolejny przyjdzie nam oglądać rozgrywki Champions League bez udziału polskiej drużny...

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje