Listkiewicz: Koszty przygotowań do MŚ są ogromne!

Polski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę w sprawie pobytu reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w ośrodku w Barsinghausen. Nieoficjalnie mówi się, że PZPN zapłaci za pobyt około 70 osób (piłkarze, sztab, sponsorzy, goście) 150 tys. euro.

"Koszty przygotowań do mistrzostw świata są bardzo duże, ale tu nie można oszczędzać" ? powiedział prezes Michał Listkiewicz, ale miał tę świadomość, że związek za sam udział w mundialu otrzyma od FIFA około 4 miliony franków szwajcarskich.

Reklama

"Z tej kwoty musimy zapłacić wszystkie przeloty, pobyt na zgrupowaniu przed MŚ oraz pobyt w Niemczech, a także musimy zapłacić Kolumbii, za ich przyjazd na mecz z naszą reprezentacją, bo to nam zależało, aby z nimi rozegrać to spotkanie" - dodał Listkiewicz.

Piłkarze wciąż nie wiedzą jakie premie dostaną za udział i ewentualne sukcesy na niemieckich boiskach.

"Jeszcze nie zostało to rozstrzygnięte. Wszystko wyjaśni się na ostatnim zgrupowaniu (22-29 maja). Za awans pieniądze zostały już wypłacone co do złotówki, a były płacone na życzenie zawodników w dwóch ratach. Jeśli chodzie o premie na MŚ, to zadecyduje o tym zarząd PZPN na wniosek prezesa, a ja złożę ten wniosek na podstawie rozmowy z selekcjonerem. Wstępny zarys już mamy, ale o kwotach nie będę mówił, bo nie jest to rozstrzygnięte. Będzie to zapewne udział procentowy od kwoty jaką PZPN otrzyma z FIFA. Usiądę z Pawłem Janasem i będziemy negocjować "od góry", czyli: za mistrzostwo świata tyle, za wicemistrzostwo mniej i tak dalej" ? zapowiedział sternik polskiej piłki.

Robert Kopeć, Andrzej Łukaszewicz - Bełchatów.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | pobyt | Michał Listkiewicz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama