ME w judo - polscy medaliści

122 medale, w tym 19 złotych, zdobyli reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy w judo. Rekordzistami w ekipie biało-czerwonych są Beata Maksymow, Bogusława Olechnowicz i Paweła Nastula, którzy trzykrotnie triumfowali w kontynentalnych zawodach.

Kolejna edycja ME odbędzie się od 24 do 27 kwietnia w Montpellier.

Reklama

Polscy medaliści mistrzostw Europy w judo:

Genewa 1963              Jan Okrój              brązowy

Madryt 1965              Kazimierz Jaremczak    brązowy

Luksemburg 1966          Czesław Łaksa          srebrny

Lozanna 1968             Czesław Kur            brązowy

Ostenda 1969             Antoni Zajkowski       srebrny

                         Czesław Kur            brązowy

Goeteborg 1971           Antoni Zajkowski       srebrny

Frieburg 1972            Marian Tałaj           brązowy

Londyn 1974              Antoni Reiter          srebrny

                         Adam Adamczyk           brązowy

Lyon 1975                Antoni Reiter          złoty

                         Adam Adamczyk          brązowy

                         Edward Alkśnin         brązowy

Kijów 1976               Adam Adamczyk          srebrny

                         Antoni Reiter          brązowy

                         Marian Tałaj           brązowy

Ludwigschafen 1977       Adam Adamczyk          złoty

                         Marian Tałaj           srebrny

                         Zbigniew Bielawski     brązowy

Helsinki 1978            Adam Adamczyk          srebrny

Bruksela 1979            Adam Adamczyk          brązowy

Debreczyn 1981           Andrzej Dziemianiuk    złoty

                         Wojciech Reszko        złoty

                         Andrzej Sądej          brązowy

Rostock 1982             Andrzej Dziemianiuk    brązowy

                         Janusz Pawłowski       brązowy

                         Andrzej Sądej          brązowy

Paryż 1983               Andrzej Dziemianiuk    srebrny

                         Janusz Pawłowski       brązowy

                         Andrzej Sądej          brązowy

Landskorona 1985         Bogusława Olechnowicz  złoty

                         Anna Chodakowska       brązowy

                         Maria Gontowicz-Szałas brązowy

                         Beata Maksymow         brązowy

Hamar 1985               Waldemar Legień        srebrny

                         Andrzej Basik          brązowy

Londyn 1986              Beata Maksymow         złoty

                         Maria Gontowicz-Szałas brązowy

                         Joanna Majdan          brązowy

Belgrad 1986             Wiesław Błach          brązowy

                         Jerzy Kolanowski       brązowy

                         Waldemar Legień        brązowy

                         Janusz Pawłowski       brązowy

Paryż 1987               Bogusława Olechnowicz  złoty

                         Wiesław Błach          złoty

                         Anna Chodakowska       srebrny

                         Jolanta Adamczyk       brązowy

                         Andrzej Basik          brązowy

                         Stefania Drzewiecka    brązowy

                         Maria Gontowicz-Szałas brązowy

                         Andrzej Sądej          brązowy

Pampeluna 1988           Krzysztof Kamiński     brązowy

                         Joanna Majdan          brązowy

                         Beata Maksymow         brązowy

Helsinki 1989            Rafał Kubacki          złoty

                         Beata Maksymow         srebrny

                         Maria Gontowicz-Szałas srebrny

                         Joanna Majdan          brązowy

                         Beata Maksymow         brązowy

                         Małgorzata Roszkowska  brązowy

Frankfurt 1990           Waldemar Legień        złoty

                         Wiesław Błach          brązowy

Praga 1991               Beata Maksymow         złoty

                         Renata Szał            srebrny

                         Piotr Kamrowski        srebrny

                         Krzysztof Kamiński     brązowy

                         Rafał Kubacki          brązowy

Paryż 1992               Bogusława Olechnowicz  złoty

                         Renata Szał            brązowy

Ateny 1993               Rafał Kubacki          brązowy

                         Aneta Kubica           brązowy

                         Beata Maksymow         brązowy

Gdańsk 1994              Larysa Ewa Krause      złoty

                         Paweł Nastula          złoty

                         Jarosław Lewak         srebrny

                         Rafał Kubacki          srebrny

                         Beata Maksymow         srebrny

                         Beata Maksymow         brązowy

Birmingham 1995          Paweł Nastula          złoty

                         Larysa Ewa Krause      brązowy

                         Rafał Kubacki          brązowy

                         Beata Maksymow         brązowy

Haga 1996                Paweł Nastula          złoty

                         Rafał Kubacki          brązowy

Ostenda 1997             Beata Maksymow         złoty

                         Beata Kucharzewska     brązowy

                         Rafał Kubacki          brązowy

                         Beata Maksymow         brązowy

                         Irena Tokarz           brązowy

Oviedo 1998              Rafał Kubacki          srebrny

                         Beata Maksymow         srebrny

                         Rafał Kozielewski      brązowy

                         Jolanta Wojnarowicz    brązowy

Bratysława 1999          Paweł Nastula          srebrny

Wrocław 2000             Robert Krawczyk        brązowy

Paryż 2001               Adriana Dadci          brązowy

Maribor 2002             Adriana Dadci          złoty

                         Robert Krawczyk        brązowy

                         Janusz Wojnarowicz     brązowy

Duesseldorf 2003         Barbara Bukowska       brązowy

                         Krzysztof Wiłkomirski  brązowy

Bukareszt 2004           Aneta Szczepańska      srebrny

Rotterdam 2005           Robert Krawczyk        brązowy

Moskwa 2005 (open)       Małgorzata Górnicka    brązowy

                         Janusz Wojnarowicz     srebrny

Tampere 2006             Janusz Wojnarowicz     srebrny

Belgrad 2007             Robert Krawczyk        złoty

                         Katarzyna Piłocik      srebrny

                         Tomasz Adamiec         brązowy

Warszawa 2007 (open)     Małgorzata Górnicka    brązowy

                         Przemysław Matyjaszek  brązowy

Lizbona 2008             Przemysław Matyjaszek  srebrny

Tbilisi 2009             Tomasz Kowalski         srebrny

                         Urszula Sadkowska      srebrny

Wiedeń 2010              Urszula Sadkowska      brązowy

                         Janusz Wojnarowicz     brązowy

                         kobiety - drużynowo    srebrny

Stambuł 2011             Janusz Wojnarowicz     brązowy

Czelabińsk 2012          Katarzyna Kłys         srebrny

                         Tomasz Kowalski        srebrny

                         Janusz Wojnarowicz     brązowy

                         mężczyźni - drużynowo  brązowy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje