ME w kajakarstwie: Złoty i brązowy medal Polaków w Montemor-o-Velho

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk obroniły w portugalskim Montemor-o-Velho tytuł mistrzyń Europy w kajakarstwie. Polki triumfowały w sobotę w konkurencji K2 na 1000 metrów. Brązowy medal wywalczył Marcin Grzybowski w C1 na tym samym dystansie.

Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz), które powtórzyły ubiegłoroczny sukces z Zagrzebia, wyprzedziły Niemki Carolin Leonhardt i Conny Wassmuth oraz Rumunki Irinę Lauric i Biancę Plescę.

Reklama

Z kolei Grzybowski (Posnania) przegrał tylko z Czechem Martinem Fuksą i Francuzem Mathieu Goubelem.

Na czwartych pozycjach uplasowali się Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) w K1 oraz Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) w K2. Zwyciężyli odpowiednio Słowenka Dalma Benedek i Niemcy Max Rendschmidt, Marcus Gross.

Również tuż za podium linię mety minęła kobieca czwórka w K4 na 500 m w składzie Agnieszka Kowalczyk, Aneta Konieczna (obie AZS AWF Gorzów Wlkp.), Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów) i Magdalena Krukowska (UKS Dojlidy Białystok). Zaraz po wyścigu "Biało-czerwone", podobnie jak Brytyjki, zostały zdyskwalifikowane przez sędziego głównego. Po złoto sięgnęły Węgierki.

Piąte miejsce na 1000 m zajęli kanadyjkarze Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz), Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań), Michał Kudła (Posnania) i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) w C4. Najlepsi byli Białorusini.

Siódmy w K1 był Rafał Rosolski (Admira Gorzów Wlkp.), a jako ostatni (dziewiąta lokata) finiszowali Tomasz Kaczor (Warta Poznań) i Vincent Słomiński (Stomil Olsztyn) w C2.

Zawody w 25-tysięcznym Montemor, leżącym w niewielkiej odległości od Oceanu Atlantyckiego, odbywają się na otwartym kilka lat temu sztucznym torze.

Wyniki:

kobiety:

1000 m

K1:

1. Dalma Benedek (Słowenia)         3.54,225

2. Henriette Hansen (Dania)         3.57,680

3. Erika Medveczky (Węgry)          3.58,305

4. Ewelina Wojnarowska (Polska)     3.59,505

K2:

1. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska) 3.36,410

2. Carolin Leonhardt, Conny Wassuth (Niemcy) 3.37,245

3. Irina Lauric, Bianca Plesca (Rumunia)     3.38,835

500 m

K4:

1. Węgry                             1.31,114

2. Niemcy                            1.32,509

3. Białoruś                          1.32,524

...

Polska (Agnieszka Kowalczyk, Edyta Dzieniszewska, Aneta Konieczna, Magdalena Krukowska) - dyskwalifikacja

mężczyźni:

1000 m

K1:

1. Rene Poulsen (Dania)               3.27,225

2. Max Hoff (Niemcy)                  3.28,435

3. Josef Dostal (Czechy)              3.28,910

...

7. Rafał Rosolski (Polska)            3.32,600

K2:

1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Niemcy)     3.10,337

2. Ilia Miedwiediew, Anton Riachow (Rosja)    3.10,512

3. Daniel Havel, Jan Sterba (Czechy)          3.11,687

4. Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (Polska) 3.11,717

C1:

1. Martin Fuksa (Czechy)              3.52,046

2. Mathieu Goubel (Fracja)            3.53,741

3. Marcin Grzybowski (Polska)         3.54,421

C2:

1. Aleksiej Korowaszkow, Ilia Pierwuchin (Rosja) 3.33,548

2. Henrik Vasbanyai, Robert Mike (Węgry)         3.33,898

3. Silviu Dumitrescu, Victor Mihalachi (Rumunia) 3.36,453

...

9. Tomasz Kaczor, Vincent Słomiński (Polska)     3.48,078

C4:

1. Białoruś                           3.23,773

2. Rumunia                            3.24,498

3. Ukraina                            3.24,628

...

5. Polska                             3.26,923

(Piotr Kuleta, Daniel Pośpiech, Michał Kudła, Mateusz Kamiński)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje